Umar Sadik (©Reuters)

Partizan sve bliži 500.000 evra: Sadik nastavio gde je stao, Ramazani ulepšao pobedu

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.08.21. | 23:58

Crno-belima potrebna još dva gola Nigerijca za lepu uplatu iz Španije

Računali su u Partizanu da će ovog leta prihodovati poveću sumu od procenata koja im sleduje ukoliko Almerija proda Umara Sadika, međutim, Nigerijac je ostao u klubu iz Andaluzije. I pored toga, crno-beli bi bi vrlo brzo mogli da dobiju 500.000 evra, koji im sleduju ukoliko njihov bivši napadač stigne do 25 golova u crveno-belom dresu španskog kluba.

Prošle sezone Sadik se zaustavio na 22 pogotka, ali već u prvom kolu ove dodao je još jedan. Dakle, još samo dva i Partizanu sleduje pola miliona evra.

U poslednjem meču prvog kola Segunde za 2021/22, bivši špic crno-belih najavio je pobedu Almerije u Kartaheni. U 19. minutu matirao je golmana domaćeg tima i nastavio golgeterski niz koji je proletos prekinut zbog kraja prvenstva.

Gosti su slavili 3:1, a drugi pogodak za Almeriju postigao je 20-godišnji Belgijanac Larži Ramazani sjajnim udarcem iz voleja sa ivice kaznenog. Na vrlo sličan način početkom drugog poluvremena uzvratio je levi bek domaćina, Luna, ali je Ramazani svojim drugim golom u 62. minutu rešio dilemu oko pobednika.

Almerija je došla do tri boda, a Partizan bi uskoro mogao do 500.000 evra. Potom i do značajno veće sume kada Španci prodaju Sadika, kog su oktobra prošle godine platili crno-belima 5.000.000 evra, ali uz obećanih 40 odsto od naredne prodaje.

Inače, srpski internacionalac Nikola Maraš nije igrao za Almeriju večeras. Nije ga trener Rubi uvodio u igru, iako je prethodne dve sezone bio standardan. Vrlo moguće da se radi o nekoj lakšoj povredi, pa nije bilo potrebe za rizikom, pošto je bivši štoper Rada najavljivan u startnoj postavi.