Prvi remi Novog Pazara, Radniku ne pomažu ni vođstvo, ni igrač više!

Vreme čitanja: 4min | pet. 07.10.22. | 19:00

Premijerna utakmica 14. kola Mozzart Bet Superlige završena bez pobednika (1:1), strelci Spasić i Rubežić u prvom poluvremenu

Prvu pobedu Radnika u sezoni videli nismo ni posle 14. kola Mozzart Bet Superlige, ali jesmo premijerni remi Novog Pazara u tekućem šampionatu.

Surduličanima ništa ne pomaže. Ni to što su, na šestoj utakmici ove sezone, imali vođstvo, ni to što su poslednjih pola sata imali brojčanu prednost na terenu. Ni to što je trener Dragan Perišić drastično izmenio i sastav i formaciju za ovaj susret.

Na drugoj strani, Pazarce je pecnuo fenjer. Za ekipu koja je prethodno uzela skalp Partizanu, slavila u Bačkoj Topoli, Nišu, Kragujevcu, ovo je, možda je gruba reč neuspeh, ali svakako mali korak unazad. Nisu blistali ovog popodneva, tačno je, izdržali su sa igračem manje od 59. minuta, ali su i postigli gol za 2:1, koji nije priznat posle odluke sudije Pavla Tomića o kojoj će se diskutovati, da dosudi „košarkaški“ faul u napadu Islamovića nad Stojanovićem. Na kraju se sve završilo na pogocima Spasića i Rubežića iz prvog poluvremena – 1:1.

Dakle, u startnoj postavi domaćih prvi put od početka sezone nije bilo golmana Stefana Ranđelovića, među stativama ga je zamenio Vujanac, koji nije bio jedini debitant, pošto je svoje prve minute u dresu Radnika dobio i Luka Velikić. Uopšte, samo četvorica igrača iz startne postave bili su članovi Surduličana na početku tekuće sezone. A tek formacija – potpuno renovirana. Prvi put je Radnik zaigrao sa trojicom u štoperskoj liniji, a nju su, uz Dušana Stevanovća, činili dosadašnji zadnji vezni Oreščanin i standardni levi bek Stojanović. Hodžić i Velikić pokrivali su bokove, Marong se u vezi pridružio Rustemoviću, dok su Spasić i Duronjić dejstvovali iza najisturenijeg Kunića. Mogla je to da bude dobitna kombinacija već u trećem minutu, ali je mali ofsajd, utvrđen pomočću VAR tehnologije, sprečio arbitra Tomića da dosudi jedanaesterac u korist domaćih, posle prekršaja nad Kunićem.

Miloš Spasić bio je tragičar u nadoknadi vremna prošlog kola protiv TSC-a, kada je promašio penal, ali se delimično iskupio u 13. minutu ove utakmice, postigavši svoj četvrti gol u sezoni. Fenomenalna akcija igrača u plavim dresovima, Hodžić je poslao dijagonalu, Kunić glavom spustio loptu za Danoskog, on nije uspeo da je primiri, ali je natrčao Spasić, bio na pravom mestu i zakucao je u mrežu.

Novi Pazar je izjednačio u 33. minutu. Slobodanu Rubežiću očito prija jug Srbije. Gol je postigao onomad u Nišu, pogodio je i sada u Surdulici. Gavrić ga je pogodio u trepavicu iz kornera, ali je sjajni štoper gostiju bio poput tornja u šesnaestercu Radnika. Ništa mu nisu mogli ni Oreščanin, ni Stevanović, skočio je između njih i, u stilu Nikole Žigića, vrlo efektno glavom poslao loptu u gol Vujanca.

Na tok igre u drugom poluvremenu bitno je uticala činjenica da je levi bek gostiju Filip Jović u svega desetak minuta naivno zaradio dva žuta kartona. To je nateralo domaće da dodatno pojačaju pritisak, trenera Perišića da u finišu sve karte baci na napad, ali nije im se dalo. Spasić je imao zicer šansu u 86. minutu, tukao je preko gola iz idealne pozicije, u istom minutu pokušao iz daljine, ali Kljajić je bio na mestu, baš kao i koji minut kasnije prilikom pokušaja Maronga i tako, pravo niotkuda, izrastao u tihog junaka ovog meča. Štaviše, mreža se tresla na drugoj strani, u 70. minutu, posle kornera Lončara Nikčević je pogodio glavom, ali je intervenisao sudija Tomić.

RADNIK – NOVI PAZAR 1:1 (1:1)