Matijas Suarez (©Reuters)

River se budi: Golčina Suareza, Union deklasiran na Monumentalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.07.21. | 01:27

Milioneri slavili na svom terenu protiv tima iz Santa Fea sa 4:0 i ostvarili prvi trijumf u prvenstvu Argentine. Prelep gol napadača domaćeg tima

Odlična nedelja je iza Rivet Plejta. Posle samo 1:1 u prvom meču osmine finala Kopa Libertadores protiv Argentinos Juniorsa i poraza na premijeri novog šampionata od Kolona (1:2) budi se četa Marsela Galjarda.

Miioneri su u drugom kolu Lige Profesional pobedili na Monumental Union sa 4:0. Posle eliminacije gradskog rivala Argentinosa iz najjačeg takmičenja Južne Amerike i plasmana u četvrtfinale, fudbaleri slavnog kluba iz Buenos Ajresa nisu imali problema protiv tima iz Santa Fea. Već posle 45 minuta bilo je 2:0, kada je moglo da nagovesti da bodovi ostaju na Monumentalu.

23.00: (1,93) Taljjeres (3,40) Arsenal Sarandi (4,20)

Poveo je River već u 12. minutu, a strelac je bio pojačanje iz Defense i Hustiisien Brajan Romero. Situacije je bila sumnjiva, čini se da je bio u ofsajdu, ali nije se oglasio niko iz VAR sobe. Romero je zamenio u špicu Kolumbijca Rafaela Santosa Bore koji je početkom meseca kao slobodan igrač pojačao nemački Ajntraht iz Frankfurta.

U 34. minutu videli smo najbolji potez na meču. Asistent kod prvog gola Matijas Suarez poslao je pravi projektil sa oko 25 metara. Iskosa sa leve strane je dobio loptu, napravio par koraka. Gosti su očekivali centaršut, ali je iskusni napadač odapeo strelu koja je završila u gornjem uglu gola Uniona. Pogodak za TV špice.

U nastavku domaćin je overio goste iz Santa Fea s dva pogodka u periodu od četiri minuta. Prvo je Urugvajac Nikolas De la Kruz povećao na 3:0, a konačan rezultat delo je Dijaza u 65.

Rosario je golom Vekija u četvrtom minutu sudijske nadoknade dobio na svom terenu Velez Sarsfild sa 1:0. Tim iz Buenos Ajresa prošle nedelje je eliminisan iz osmine finala Kopa Libertadores. Bolja je bila ekvadorska Barselona iz Gvajakila, a sada je doživljen prvi neuspeh u šampionata Gaučosa za brige trenera Maurisija Pelegrinija.