Samo ga gledajte i uživajte: Robert Levandovski može sam sebi da asistira petom! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 20.10.22. | 22:47

Barselona uz dva gola poljskog napadača lako slavila protiv Viljareala – 3:0

Nije baš da se pričalo da će Ćavi Ernandez da visi kao Pedro posle vezanih neuspeha protiv Intera i Real Madrida. Ali činjenica je da je trener Barselone bio pod velikim pritiskom u sudaru sa Viljarealom. Pričalo se o problemima u igri, klimavoj defanzivi, karakteru jednog tima koji ne može da bude šampion. A onda je na Nou Kampu usledila – reakcija. I to kakva.

Stigao je Viljareal na Nou Kamp kao tim sa najboljom odbranom u Primeri. Vratio se kući – ponižen. Barjaktar novog udara Barselone bio je Robert Levandovski. Jedan od najboljih napadača sveta ponovo je pokazao klasu. Kada je u golgeterskom elementu  tog čoveka je uživanje gledati. Deluje kao špic bez mene, koga ne morate da volite, ali morate da mu se divite.

Ono što je uradio u prvom poluvremenu duelu sa Viljarealom je klasična edicija Roberta Levandovskog. Samo što je u 31. minutu Poljak prevazišao sam sebe. Sečekao je prizeman centaršut Žordija Albe, sam sebi asistirao petom, okrenuo se i postigao gol. Koliko je samo u toj sekvenci, koja je trajala najviše dve sekunde, bilo samo elegancije, talenta, majstorstva i klase. Prosto neobjašnjivo.

Barselona je igrala jedan od najboljih mečeva u sezoni, i pomogla Robertu Levandovskom da „nabrije“ statistiku. Još se sigurno na tribinama Nou Kampa prepričavao vodeći pogodak, usledio je novi. Nešto jednostavnije, ali opet lep. Ovoga puta Levandovski je pogodio preciznom dijagonalom sa 16 metara.

Bio je to 16. pogodak na 15 mečeva Roberta Levandovskog u ovoj sezoni. Viljareal nije znao šta ga je snašao, pa je uzdrmane goste u nokdaun poslao Fati.

Tada je meč u Barseloni bio završen.

Vađan trijumf ostvarila je Almerija, za koju je 90 minuta igrao Srđan Babić. Tim iz Andaluzije imao je velikih 3:0 protiv Đirone u 38. minutu. Ali je morao da drhti za pobedu. Na kraju je bilo 3:2.