Šansi bilo, golova nije: Arminiji i Unionu po poluvreme i bod

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.03.21. | 20:00

Remi - 0:0

U poslednjem meču Bundeslige za danas Arminija Bilefeld dočekala je Union Berlin koji se čak bori za ulazak u prvih šest mesta, možda i Evropu, ali će i jedni i drugi morati da se zadovolje sa po bodom u utakmici bez golova - 0:0.

Šansi je bilo sa obe strane, možemo reći da je domaćin dobio prvo, a gost drugo poluvreme, te da je ovo možda i najrealniji rezultat.

Možemo reći da je Arminija bila bliža pogotku u prvom poluvremenu. Prva velika šansa dogodila se u 13. minutu kada je Serđo Kordova primio dobro dodavanje, a onda u situaciji jedan na jedan nije uspeo da zatrese mrežu protivnika.

Arminija je zapretila i u 33. minutu posle pokušaja Andreasa Voglzamera, međutim golman Lute je pokazao odlične reflekse i odbranio je taj nizak udarac.

Ako je Bilefeld bio bolji u prvom, onda je Union Berlin bio bolji u drugom poluvremenu. Gosti nisu uspeli do gola najpre zbog odličnih odbrana golmana Stefana Ortege. Keita Endo se trudio da gostima donese prednost, možda time i pobedu, ali se Ortega uvek isprečio i bio na pravom mestu.

Sa ovim bodom Union Berlin stigao je do 35. boda i sada kasni četiri za šestoplasiranom Borusijom iz Dortmunda.

Sa druge strane, Arminija ima 19 bodova i uspela je da pobegne iz crvene zone, mada je jasno da je čeka borba za opstanak.