
Tadić: Velika pobeda, sa Stojkovićem se vratio osmeh, nadam se da će ostati dugo
Vreme čitanja: 1min | ned. 14.11.21. | 23:23
"Svako ko nosi ovaj grb i ko je državaljanin zemlje treba da bude srećan i ponosan", poručio je kapiten reprezentacije Srbije
Srbija ide u Katar. Dobila je Portugaliju usred Lisabona (2:1), na famoznom Lužu i kao prva u grupi odlazi direktno na Svetsko prvenstvo. Dušan Tadić je svakako među najzaslužnijima za ogroman uspeh Orlova, a posle susreta je bio presrećan. Kako i ne bi.
Izabrane vesti
"Hvala na lepim rečima, puno je emocija, svi su srećni i zadovoljni. Od kad je došao mister Stojković vratio se osmeh. Igramo lep fudbal, to smo i pokazali i danas. Da možemo da dođemo u Portugal da dominiramo i pobedimo. Svako ko nosi ovaj grb i ko je državaljanin zemlje treba da bude srećan i ponosan", izjavio je Tadić posle utakmice.

Srbija je perfektno sprovela plan u delo. Nije bilo panike ni kada su Portugalci poveli. Vratila se u igru, strpljivo je gradila rezultat i na kraju slavila.
"Loše smo krenuli, ali nije nas to sputalo. Pričali smo i pre utakmice ako se takav scenario desi da probamo da budemo mirni, da možemo da kontrolišemo loptu i nadigramo Portugal. Tako je i bilo. Velika pobeda."
Kako fudbaler Ajaksa kaže, važno je da Srbija stalno bude deo kontinentalnih i planetarnih smotri.
"Jako sam srećan zato što, kao što smo pričali, mora da se ide u kontinutetu na Svetska i Evropska prvenstva. Nadam se da će mister Stojković ostati dugo i da će Srbija ići na svako takmičenje."