Slavlje fudbalera Taljeresa (©AFP)

Taljeres se izdigao pred 28.000 navijača i ne da Riveru da diše, rudarski trijumf nad Tukumanom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 12.10.21. | 05:08

Independijente remizirao protiv Himnasije

Smrkli su se pogledi svih u redovima Taljeresa posle neprijatnog poraza na gostovanju Defensi i Hustisiji u prošlom kolu, ali definitivno najprijatnije iznenađenje ove druge faze argentinskog prvenstva ima još mnogo toga da kaže!

Tim iz Kordobe uspeo je ekspresno da se vrati u život, podigne iz nokdauna i nadigra Atletiko Tukuman rezultatom 2:0 (0:0)! Taljeres tako ostaje za petama prvoplasiranom River Plejtu jer razlika ostaje samo jedan bod, ali i uvećava distancu u odnosu na Estudijantes i Lanus koji sada zaostaju šest bodova.

Gledajući rezultat možda se stiče utisak da je sve obavljeno rutinski, ali daleko je od toga. Fudbaleri Taljeresa odnesi su pravu “rudarsku“ pobedu na stadionu Mario Kempes. Igrači Taljeresa nisu se štedeli kako bi nastavili trku za velikanom iz Buenos Ajresa, kome će biti domaćin za deset dana u Kordobi. Pre toga u programu je upisano gostovanje Kolonu.

Kako je bilo najavljeno, Taljeres je konačno zaigrao pred svojom publikom! Kompletan stadion bio je rasprodat, pa je na tribinama bilo oko 28.000 navijača koji su s velikim oduševljenjem pozdravili svoje pulene i očigledno im dali jak vetar u leđa. Bilo je potrebno izabranicima Aleksandra Medine upravo to, jer je Atletiko Tukuman dugo držao sve prilaze golu zatvorene.

Tako je i bilo sve do štoper Nauel Tenalja nije zatresao mrežu u 69. minutu i doveo stadion do tačke erupcije! Samo sedam minuta kasnije Taljeres je potvrdio veliki trijumf posle ubitačne kontre u izbedbi povratnika Dijega Valojesa i Mičela Santosa. Videlo se po reakciji domaćih fudbalera na kraju utakmice koliko im je značila ova pobeda, a pre svega što su uspeli da probiju tvrdu barijeru ispred gola rivala, koji se posle dobrog sparinga u prvom poluvremenu više povukao na svoju polovinu i čekao šansu iz greške i kontre. Umesto toga, Taljeresovo sečivo saseklo je Atletikovu odbranu i uzelo ono što mu pripada.

Fudbaleri Independijentea ni u trećoj uzastopnoj ligaškoj utakmici nisu uspeli da ostvare trijumf. Posle poraza od Godoja i remija sa Velezom, Himnasija iz La Plate uspela je da odnese kući jedan bod u meču završenom rezultatom 1:1.

Oba pogotka pala su u samoj završnici poluvremena, tačnije u samoj nadoknadi. Na otvaranju iste Džoan Karbonero doveo je gosrte u vođstvo, da bi Silvio Romero pred sam odlazak na odmor doneo izjednačenje i postavio konačni rezultat.

ARGENTINA 1 – 15. KOLO

Union Santa Fe – Platense 1:2 (0:1)