Saša Ilić (©MN Press)

Velika iznenađenja u Kupu Srbije: Mićićeva Loznica izbacila Ilićev Čukarički, trećeligaš eliminisao Voždovac

Vreme čitanja: 2min | sre. 27.10.21. | 16:35

Nekoliko neočekivanih rezultta u šesnaestini finala Kupa Srbije

Nisu nacionalna kup takmičenja popularna kao nekad, posebno ne od kada je ugašen međunarodni Kup pobednika kupova, ali za istinske ljubitelje fudbala i dalje imaju draž.

Mnogo je klubova širom Evrope za koje smo saznali zahvaljujući iznenađenjima koja su priredili u kupovima, a ove srede dobili smo neka i na domaćoj sceni.

Trećeligaš Radnički Novi Beograd kao domaćin eliminisao je favorizovani Voždovac u šesnaestini finala, pobedivši ga 2:1. Dva gola prednosti iz prvog poluvremena ispostavili su se kao dovoljna zaliha za Radnički. Uspeli su Zmajevi u drugom delu da smanje zaostatak preko Miloša Pantovića, ali ne i da izbore penale, kad već nisu mogli do preokreta.

Posle duela koje su vodili na terenu kao igrači Crvene zvezde i Partizana, Dragan Mićić i Saša Ilić nadmetali su se i u ulozi trenera. Uspešniji je bio nekadašnji centarfor crveno-belih, čija je Loznica pogotkom Nikole Milinkovića u 31. minutu eliminisala Čukarički.

Lozničani su trenutno na tek devetom mestu prvoligaškog karavana sa 18 bodova iz 13 utakmica, dok je Čukarički treći u Superligi Srbije, što pokazuje o kakvom iznenađenju je reč.

Dragan Mićić (©Starsport)Dragan Mićić (©Starsport)

Od superligaša je ispao i novosadski Proleter, pošto ga je drugoligaš OFK Bačka pobedio na svom terenu boljim izvođenjem penala.

Radnički iz Niša je golom tek u petom minutu nadoknade uspeo da izbegne penale u komšijskom susretu sa Dinamom iz Vranja.