Zasluženo - Norič šampion Čempionšipa

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.05.21. | 18:01

Kanarinci u stilu idu u Premijer ligu, velika gužva na dnu tabele

Očekivano, a možemo da kažemo i zasluženo – Norič je šampion Čempionšipa i tako na pravi način ide u Premijer ligu sledeće sezone!

Do ovakvog podviga Norič je stigao pobedom nad Redingom Veljka Paunovića od 4:1, a u isto vreme je Votford poražen od Brentforda u gostima i tu je stavljena tačka na još jednu nedoumicu. Norič ide u najviši rang sa prve, a Votford sa druge pozicije.

U plej-ofu za treće mesto u eliti naći će se Brentford, Bornmut, Svonsi i Barnsli. Reding Veljka Paunovića nije uspeo.

Norič je overio titulu pobedom nad Redingom od 4:1, a na rezultat je uticala sigurno i motivacija. Nije isto kada se borite za prvo mesto i kada nemate šanse za plej-of.

Zanimljivo je da je Reding čak i poveo golom Lorana u 12. minutu, ali je potom Dauvel preuzeo glavnu ulogu i sa dva gola, krajem prvog i početkom drugog poluvremena, rešio meč. Do kraja su i Kintilja i naravno Temu Puki postavili konačan rezultat. U stilu je Norič finiširao ovaj šampionat.

Na dnu tabele vlada pravi haos.

Pred poslednje kolo, Vikomb je neočekivanom pobedom nad Bornmutom od 1:0 uspeo da se održi u životu i sada ima 40 bodova, koliko poseduje i Šefild Venzdej posle remija sa Notingemom bez golova.

Veće šanse za opstanak ima Roteram. On je danas igrao nerešeno protiv Belkburna (1:1), ali za razliku od pomenuta dva tima i Derbija koji je na 43 boda, imao i meč manje. Dakle, Roteram treba da odigra još dve utakmice za razliku od protivnika u borbi za opstanak.

Kakva će to samo tuča biti u poslednjem kolu...

Dodajmo i da je danas Piterboro izborio plasman u Čempionšip gde će igrati sledeće sezone.