Iznenađenje: Tenerife tukao Barsu na krilima Uertasa i Šermadinija

Vreme čitanja: 1min | sre. 09.06.21. | 23:33

Sada je 1:1 u seriji

Barselona je oduvala Tenerife u prvoj utakmici, ali u drugoj je udarila u tvrdo i nije uspela da završi posao večeras. Domaćin je na pogonsko gorivo iskusnih igrača, Marselinja Uertasa i Gjorgija Šermadinija rešio meč u svoju korist i sa 80:68 došao do 1:1 u polufinalnoj seriji ACB lige.

Prilično je to iznenađenje i sigurno neće radovati Šarunasa Jasikevičijusa posle poraza u finalu Evrolige.

Uertas je odigrao kao u najboljim danima, završio je utakmicu sa 26 poena i 11 asistencija, dok je Gruzin dodao 21 poen i 10 skokova.

Posle sredine prvog perioda Tenerife je stigao do prednosti i suštinski vodio do kraja utakmice, a posebno je poslednja četvrtina bila dobra po domaćina kada je Barsa ubacila samo 13 poena.

Pau Gasol je dao 15 poena i dodao je tome sedam skokova za 16 minuta u igri. Kori Higins je dodao 12, a Nikola Mirotić 10 poena i devet skokova.

Barselona će biti domaćin u trećoj utakmici polufinala. U drugom polufinalu sastaju se Real Madrid i Valensija, a trenutni rezultat i u toj seriji je 1:1.