Nikola Jokić (AFP)

Jokić blistao pred očima Grega Popoviča, Denveru lagan trijumf nad San Antonijom

Vreme čitanja: 3min | ned. 12.12.21. | 04:55

Srpski košarkaš i MVP NBA lige pokazao sav svoj talenat

Denver je u ovom momentu snažniji tim od San Antonija (uprkos porazu od pre dva dana), a Nikola Jokić je verovatno imao barem za malo veći motiv jer je igrao pred legendarnim Gregom Popovičem. Kada se sve to spoji dobije se odlična, vrhunska partija srpskog centra koji je u pobedi Denvera od 127:112 upisao dabl-dabl.

Već posle prve četvrtine Nikola je bio dvocifren, odlično je šutirao za tri poena, a kasnije u toku utakmice bilo je vremena i za lude asistencije, kao i opuštene poteze koji su zabavljali navijače. Zanimljivo je da na startu nije bio zadovoljan suđenjem, pa ga je i to poguralo da odigra ovakvu partiju.

Završio je utakmicu sa 35 poena (15/23 iz igre, 4/6 za tri), 17 skokova, osam asistencija, dve blokade i jednom ukradenom loptom uz pet izgubljenih. Sve to za 35 minuta u igri. Da je bilo potrebe da Jokić igra još više, brojke bi bile čak i ubedljivije.

Srpski košarkaš je inače odigrao svoj 474. meč za Denver u karijeri i pretekao Feta Levera na 12. mestu u istoriji Nagetsa.

Jokić je krenuo jako u prvoj deonici, ali je uprkos njegovim poenima San Antonio vodio sa poenom razlike. Međutim, potom je Jokićev sastav pritisnuo papučicu od gasa, napravio razliku u drugoj četvrtini, otvorio treću sa serijom od 15:1 i posle toga nije bilo spasa po pulene Grega Popoviča.

U tim momentima je Denver pobegao na 30 poena razlike i nije bilo realno da to prospe do kraja utakmice. Lagan trijumf Nagetsa.

Ovo je treća pobeda Denvera na poslednjih pet utakmica i tako nastavlja ekipa Majkla Melouna da igra toplo-hladno. Jokiću su protiv Sparsa pomagali Markus Hauard sa 21 poenom, Monte Moris sa 19 , a Hiland i Gordon su dodali po 16. Kod San Antonija je Loni Voker ubacio 16.

Prema pojedinim informacijama smao je Leri Bird 1988. godine uspeo da upiše ovakve brojke kao gost San Antoniju.

Ako je Nikola Jokić dominirao, time ne može da se pohvali Nemanja Bjelica čiji je Golden Stejt poražen od Filadelfije u gostima sa 102:93.

Stef Kari je dominirao na zagrevanju, ubacivao trojke sa polovine terena, ali na utakmici nije bilo baš tako. Završio je meč sa 18 poena i devet asistencija. Pul je ubacio 23, a naš Bjelica tri poena i tri skoka za 13 minuta. Najbolji pojedinac utakmice bio je Džoel Embid sa 26 poena, devet skokova i četiri asistencije.

Dodajmo i da je Majami tukao Čikago sa 118:92, kao i da je kod Bulsa Nikola Vučević završio utakmicu sa 10 poena i osam skokova.