Nikola Jokić (©AFP)

Jokiću tri četvrtine dovoljne da napravi razliku u Medison Skver Gardenu i ispiše istoriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 11.01.21. | 02:30

Ovoga puta "samo" dabl-dabl srpskog košarkaša

Denver Nagetsi se bude, a glavni krivac za to je Nikola Jokić. Srpski košarkaš igra u MVP formi od starta sezone, pa je tako u centru pažnje bio i u Medison Skver Gardenu. Zablistao je i u domu Njujork Niksa, odigrao je tri četvrtine i napravio veliku zalihu svojoj ekipi pa je u poslednjoj deonici mogao da odmori (114:89).

Niksi su se držali u prvoj deonici, sve do poslednjih par minuta. Jokić je pokrenuo seriju Nagetsa od 9:0, pa su gosti na prvi odmor otišli sa viškom od sedam poena. U nastavku je prednost ekipe iz Kolorada rasla iz minuta u minut, otvorili su drugi kvartal serijom 12:1, ekipa Toma Tibodoa nije imala rešenja za Jokića i drugove, pa su gosti nakon 24 minuta košarke imali 21 poen prednosti. Zadržali su bez većih problema u trećem periodu veliku prednost, pa je Jokić napustio teren po ulasku u poslednji kvartal i više se nije vraćao jer nije bilo potrebe.

Uspeo je i za tri četvrtine da bude najefikasniji u pobedničkoj ekipi, ubacio je 22 poena Niksima, uhvatio 10 skokova, dok mu je pet asistencija nedostajalo za novi tripl-dabl. Na prvih 10 utakmica u novoj sezoni ubacio je 244 poena, 112 skokova i 104 asistencije i sa tim učinkom se pridružio Oskaru Robertsonu kao jedini igrač u istoriji NBA lige koji je na prvih 10 mečeva uspeo da zabeležio 200 poena, 100 skokova i 100 asistencija. Zaista impresivan start sezone za srpskog košarkaša, Denver je polako počeo da se budi i sada je na 5:5, isti skor nakon večerašnjeg poraza imaju i Niksi.

Odličnu partiju u poraženom sastavu još jednom je pružio Džulijus Rendl (29 poena, 10 skokova), ali ponovo nije imao prave pratioce (Pejton 12 poena i Mičel Robinson 11).

Revolveršaki obračun Lenarda i Lavina, Kavaj prebacio granicu od 10.000 poena i srušio Bulse

U istom terminu je Oklahoma oduvala Bruklin, za koji iz ličnih razloga ponovo nije nastupio Kajri Irving (129:116). Vodili su Netsi sve o sredine treće četvrtine, a onda je krenuo sunovrat. Od vođstva Netsa 76:74 gosti prave seriju 20:5 i na poslednju pauzu odlaze sa 13 poena viška. Bez problema su održavali dvocifrenu prednost i u odlučujućem periodu, pa su upisali petu pobedu u sezoni.

Aleksej Pokuševski je još jednom imao skroman košgeterski učinak, za 13 minuta ubacio je jednu trojku i sakupio tri defanzivna skoka. Šaj Gildžus-Aleksender je predvodio Tander sa 31 poenom, pratili su ga Hamidu Dijalo sa 25 i Al Horford sa 22 poena. Durent je odigrao odličan meč protiv bivše ekipe, proveo je 37 minuta na parketu, ubacio 36 poena uz 11 skokova, pratili su ga Lavert sa 21 poenom i Džeret Alen sa 15 poena i 10 skokova, ali je Bruklin pretrpeo šesti poraz u sezoni.