Kraj za zaborav

Vreme čitanja: 3min | čet. 08.04.21. | 21:34

Zvezda ubedjivo poražena od Albe u Berlinu - 81:58

Kraj za zaborav. Nije Zvezda blistala ove sezone u Evroligi, a sigurno neće dugo pamtiti ni poslednji meč koji je odigrala večeras u Berlinu. Alba je zaista pokazala snagu i nanela crveno-belima poraz od 81:58. Za ne baš slavan oproštaj od najelitnijeg evropskog takmičenja. Zvezda je sezonu završila sa skorom 10-24 i na 17. je mestu. Nisu pomogli večeras ni novi dresovi.

Sam po sebi ova izgubljena utakmica nema neku težinu, ali je važno crveno-belima da uhvate što bolji ritam pred kraj sezone u ABA ligi.

Za tako nešto će ekipi Dejana Radonjića biti potrebna bolja timska igra, a posebno može navijače da brine da je Zvezda u prvih 20 minuta imala samo četiri timske asistencije.

Najefikasniji kod Albe bili su Siva sa 17 i Fontekio sa 13 poena. Kod Zvezde su jedini dvocifreni bili Simonović sa 12 poena (četiri trojke) i Džordan Lojd sa 10 poena.

Nije ovo bila jednostavna utakmica za Zvezdu, ali su želeli crveno-beli da završe sezonu Evrolige u pozitivnom tonu. Duop Rit nije igrao u Berlinu i nedostajao je da malo pomogne ispod koša protiv brzih i okretnih visokih igrača domaćeg tima.

Prva četvrtina bila je i nekakva po Zvezdu, ali je druga bila užasna i zato je Alba uspela da na poluvremenu vodi čak 19 razlike i da ubaci skoro 50 poena. Nisu uspevali igrači Dejana Radonjića da se snađu u napadu, delovali su nepovezano, dok je Alba kažnjavala sve greške.

Tim Aita Garsije nošen Sivom i Sikmom pravio je mnogo problema crveno-belima. Utisak je da Zvezda nije na pravi način branila rotacije Albe u napadu, često su domaći igrači ostajali sami u reketu. A prečesto su dolazili i u dobru situaciju za šut spolja. Alba je odličan napadački tim i kada dobije prostora, zna to da iskoristi.

Da Zvezda u prvih 20 minuta nije uhvatila neke lopte u napadu, mogla je na pauzu i sa većom razlikom. Crveno-beli su u prve dve četvrtine ukupno imali samo četiri asistencije.

Možda je Zvezda imala neku šansu da promeni tok utakmice, smanjila je malo prednost, ali se ponovo izabranicima Dejana Radonjića dogodila žuta minuta i Alba je lako pred kraj treće deonice otišla na preko 20 poena prednosti.

Samim tim je i rešila pitanje pobednika.

Evroliga: Alba - Crvena zvezda 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12)

Dvorana: Mercedes Benz

Sudije: Rižik, Perez, Difala

ALBA: Siva 17, Gifi 2, Delou 5, Erikson 12, Matišek 3, Šnajder 6, Fontekio 13, Kumađe 2, Timan 5, Grejndžer 2, Sikma 6, Lemers 8

CRVENA ZVEZDA: Hol, Volden 2, Lojd 10, Uskoković 5, Davidovac 7, Lazić, Radanov, Dobrić 8, Simonović 12, Jagodić Kuridža 2, Kuzmić 5, Noko 7