Stef Kari i Lebron Džejms (©AFP)

Lebron promašivao i grešio, Voriorsi oteli pobedu Lejkersima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 19.01.21. | 06:54

Uzbudljiv meč u Stejpls centru

Nije delovalo da će biti tako, ali vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su Los Anđeles Lejkersi i Golden Stejt Voriorsi.

Domaćin je mnogo bolje počeo meč, poveo 10:2, pa 20:10, a pred kraj prve četvrtine imao i plus 19 (34:15). Delovalo je da ćemo gledati rutinsko odrađivanje posla aktuelnog šampiona i trenutno najboljeg tima lige, međutim,nije bilo baš tako. Zapravo, Ratnici su pobedili (115:113).

Uporni gosti pokazali su zašto nose nadimak Ratnici. Pronašli su energiju da se vrate u meč i sa pet trojki u prvom delu treće četvrtine, od čega tri vezane Endrjua Viginsa, potpuno vratili neizvesnost. Mogli su, čak, da povedu posle realizovanog bacanja Stefa Karija na dosuđenu tehničku grešku (70:68), ali je upravo najbolji igrač Voriorsa potom izgubio loptu, odnosno njegovo dodavanje presekao je Entoni Dejvis i primorao Drejmonda Grina da napravi četvrti faul. Frenk Vogel je na parket poslao Kajla Kuzmu, a on sa tri precizna šuta van linije 7.24 vratio goste tamo gde su i bili nešto ranije, na dvocifren zaostatak (88:77). Delovalo je da su Lejkersi u tim trenucima odbranili ključni pokušaj gostiju da izbegnu sedmi poraz u 13 mečeva, ali ponovo je usledila drama.

U finišu utakmice probudio se Stef Kari. Sjajni plej Golden Stejta pokazao je zašto ima tri šampionska prstena i vodio ekipu do preokreta. Na tri minuta do kraja Voriorsi su prvi put stigli do izjednačenja (108:108), da bi ubrzo zatim i poveli, a tu prednost nisu ispuštali.

Mogao je Kari i da postane tragičar zbog promašenog prodora na 15 sekundi pred kraj, ali imao je sreću da Lebron Džejms ne pogodi trojku za pobedu u poslednjim sekundama.

Uz samouverenog Karija, koji je meč završio s 26 poena (šut iz igre 8/22, za tri 3/12), odličnu partiju u gostujućem timu pružili su Keli Ubre (23), Erik Paskal (19) i Endrju Vigins (18), koji je s tri vezane trojke početkom treće deonice bio pokretačka energija za preokret.

Na drugoj strani junak je mogao da bude Kajl Kuzma, koji je ulaskom sa klupe u trećoj četvrtini takođe sa tri trojke odgovorio Viginsu, međutim, u finišu meča nije bio tako precizan. Na kraju je upisao 15 poena i bio tek peti strelac Lejkersa (imao je i 10 skokova). Efikasniji od njega bili su Denis Šreder (25), Lebron Džejms sa19 poena (6/16 iz igre, 2/7 za tri), pet skokova i pet asistencija, ali i pet izgubljenih lopti, među kojima su koraci na dva minuta pre kraja, kada se lomio rezultat, te Entoni Dejvis (17) i Monteza Herel (17).

Ovom pobedom Golden Stejt je došao u plus (7-6), sprečivši treći uzastopni poraz, a četvrti u nizu od Lejkersa.