(©Reuters)

Lejkersi prekinuli crnu seriju, Bogdan dvocifren u pobedi Atlante

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.03.21. | 06:35

Branilac titule konačno slavio bez Lebrona i Dejvisa

Nakon četiri uzastopna poraza Los Anđeles Lejkersi uspeli su konačno da se vrate na željeni kolosek i savladaju Klivlend 100:86.

Prethodni dueli na najbolji način oslikali su u kojoj meri za branioca titule važne uloge imaju povređeni Lebron Džejms i Entoni Dejvis, te su izostanak najboljih igrača Jezerdžija redom koristili Atlanta, Finiks, Nju Orleans i filadelfija, međutim niz poraza prekinuo je duel sa Klivlendom i to zahvaljujući odličnoj igri u druge dve deonice.

Lejkersi su u trećoj četvrtini uspeli da sjajnom odbranom zaustave rivala i dozvole mu tek deset poena režiravši preokret usled kojeg su poslednju deonicu dočekali uz dvocifrenu prednost. Domaćin je u istom ritmu otvorio i poslednji kvartal te je u završnici rutinski priveo susret kraju. Posebno raspoložen bio je Herel koji je uz 24 poena zabeležio i 10 skokova, a značajan doprinos na putu do pobede pružio je i Šroder sa 17 poena koliko je na drugoj strani upisao Nens.

Lejkersima i Kavalirsima ovo je bio drugi susret u 2021. godini, a i prethodni je pripao timu iz Los Anđelesa koji je slavio 115:108.

Nešto ranije večeras, Atlanta je savladala Golden Stejt u gostima 124:108 i tako nanela Voriorsima četvrti uzastopni poraz. Pobedu Hoksa potpisao je briljantni Kolins koji je postigao 38 poena uz 12 skokova, a dabl-dabl učinak kod gostiju ostvarili su i Jang (21p, 15a) i Kapela (18p, 15sk). Na drugoj strani odlično veče imao je Vigins sa 29 poena, ali to nije bilo dovoljno da oteža posao fenomenalnim gostima.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je 21 minut na terenu i upisao 11 poena, pet asistencija i jedan skok.