Samo mirno, tu je Luka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.03.21. | 05:12

Dončićeva 42 poena protiv Los Anđeles Klipersa

Tukli su Los Anđeles Klipersi Dalas u prvoj rundi plej-ofa prošle sezone, ali... Sada je došlo vreme za mali revanš. Bio je to sudar Luke Dončića sa Polom Džordžom i Kavajem Lenardom, a Slovenac je odigrao zaista jako dobru utakmicu i sa 42 data poena doneo je trijumf Maveriksima - 105:89.

Odigrao je partij sa tolikim samopouzdanjem, kao da je želeo saigračima, treneru i navijačima da poruči „Samo mirno, tu je Luka“.

Dakle, ubacio je 42 poena za 43 minuta na parketu. Šutirao je 16/28 iz igre, a 6/11 za tri poena uz 4/5 sa linije za slobodna bacanja. Zabeležio je pored svega i devet asistencija, šest skokova, tri ukradene lopte, pa čak i dve blokade, ali i četiri izgubljene lopte.

Klipersi su bili bolji na startu utakmice, ali kada je Dalas uhvatio zalet u drugoj četvrtini nije stajao sve do samo kraja. Posebno ne u poslednjoj deonici gostujući sastav popustio napadački, Luka Dončić je to osetio i posle toga tim iz Los Anđelesa nije imao šanse da se vrati.

Pogađao je Luka neke neverovatne šuteve, a Džordžu i Lenardo sigurno neće biti lako da zaspe posle ovakvih bravura Dončića.

Pored Dončića, dvocifreni u redovima Dalasa bili su još Hardavej sa 15, Ričardson sa 14, Kleber 12, a Porzingis 11 poena i 13 skokova.

Džordž je utakmicu završio sa 28 zabeleženih poena, dok je Kavaj Lenard ubacio 20. Premalo za raspoloženog Luku Dončića.

---------------------------------------------------------------------

*Mozzart je spremio veliko iznenađenje u vidu Bonusa dobrodošlice od 100% za sve novoregistrovane igrače. Informišite se o detajima OVDE.

Sa ovakvom igrom Dončića poklapa se i serija Dalasa od 12-4 u 16 poslednjih utakmica.