Tornike Šengelija (@Reuters)

Šengelija pokazao ko je gazda u Rusiji: Zenit se opirao, ali morao da upiše prvi poraz

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.10.21. | 20:58

CSKA slavio protiv gostiju iz Sankt Peterburga 77:67, zahvaljujući 33 poena svog krilnog igrača

Velike ambicije ima Zenit iz Sankt Peterburga. Dosta novca uloženo je u klub poslednjih godina, cilj je da se umeša među najbolje u Evropi, a ova sezona započeta je s dve evroligaške pobede. Pali su Uniks u Kazanju i Žalgiris u Kaunasu, ali zna se, ipak, ko je i dalje glavni u Rusiji.

U trećem kolu Evrolige CSKA je kao domaćin slavio 77:67.

Fantastičnu partiju pružio je iskusni Tornike Šengelija. Krilni košarkaš Armejaca ubacio je čak 33 poena i imao osam skokova, dve ukradene lopte i jednu asistenciju za 36 minuta u igri. Dvocifren po broju poena u domaćem timu bio je još samo Vil Klejburn sa 16, ali bilo je to dovoljno da CSKA stigne do druge pobede ove sezone.

Na drugoj strani, gosti su imali samo jednog raspoloženog igrača. Džordan Lojd je meč završio sa 19 poena, a najbliži od saigrača bili su mu Dimitri Kulagin i Andrej Zubkov sa po osam. Očajno veče imao je bivši bek Crvene zvezde Bili Beron. Ubacio je tek pet poena za 18 minuta i šutirao trojke 1/4. Tu jednu dao je na kraju, kada je sve već bilo rešeno.

Fenonemalno je prošlogodišnji učesnik Fajnal fora otvorio utakmicu. Poveo je CSKA 16:2, ali se prednost topila, da bi početkom treće četvrtine Zenit uspeo da izjednači (38:38). Bio je, međutim, to samo signal za četu Dimitrisa Itudisa da krene u novi juriš. Tačnije, za Šengeliju, koji je stigao do svog najboljeg učinka u dresu Moskovljana, koji nosi od jula 2020. i dolaska iz Baskonije.

CSKA u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu, a Zenit će biti domaćin Bajern Minhenu, koji je večeras ispustio 16 poena prednosti u meču sa Uniksom, tako da i dalje nema pobedu.