Vučević pokušava da zaustavi Midltona (©AFP)

Vučević opet najbolji, bolji i od Janisa - u porazu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.01.21. | 03:45

Crnogorski as ponovo vukao Orlando, ali uzalud

Sjajno igra Nikola Vučević ove sezone, ponovo je bio najbolji u timu Orlanda - i najefikasniji igrač meča - ali ponovo u porazu. Trećem uzastopnom za tim sa Floride, od kog je ovaj put bolji bio Milvoki i to ubedljivih 121:99 (25:23, 38:31, 23:28, 35:17).

Povredama oslabljeni Medžiksi, ipak, i dalje imaju pozitivan skor. Ovo im je bio peti poraz, ali su na šest pobeda.

Goste je do sedme pobede u 11 mečeva predvodio Janis Adetokunbo sa 22 poena za 25 minuta u igri, dva manje ubacili su Bobi Portis i Kris Midlton, uz 10 skokova.

Vučević je meč završio "dabl-dablom", pošto je uz 28 poena imao i 13 skokova, a pet asistencija. Pratio ga je Aron Gordon s 21 poenom.

Sa odličnim igrama nastavio je Šarlot, koji je na svom terenu protiv Njujorka upisao četvrtu uzastopnu pobedu. Domaćini su konstantno bili u vođstvu, a na kraju slavili ubedljivih 109:88. Predvodio ih je Gordon Hejvord s 34 poena (11/17 iz igre), od kojih čak 28 u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Kevin Noks je bio najbolji s 19 poena za 30 minuta, što dovoljno govori o igri gostujućeg tima.

Memfis je u Klivlendu ispustio 16 poena prednosti iz treće četvrtine (73:57), ali su gosti ipak uspeli da dođu do pobede 101:91. Druge uzastopne, ali tek četvrte u deset mečeva. Dilon Bruks je vodio ekipu s 21 poenom, dok je u Klivlendu Andre Dramond ubacio 19,

Naraspucaniji u večeri koja će ostati u senci odloženog duela Dalas - Nju Orleans, bili su košarkaši Vašingtona, koji su u koš Finiksa ubaci 128 poena, naspram 107 gostujućih. Prednjačio je Bredli Bil sa 34 poena, ali i šutom iz igre 12/22. Gotovo identičan učinak kod gostiju iz Arizone imao je Devin Buker sa 33 poena i šutom iz igre 11/21.