Nikola Jokić lako je poentirao pored Kodija Zelera (©AFP)

Jokić u MVP kodu: Za 28 minuta – 28 poena, oduvan Portland za peti trijumf u nizu

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.11.21. | 03:47

Denver ubedljiv protiv Blejzersa - 124:95. Somborac se još jednom poigravao sa rivalima. Nije igrao u poslednoj četvrtini. Gosti nemoćni bez Dejmijana Lilarda

Kada Nikola Jokić igra u MVP formi, kada je koncentrisan samo na parket, kada ne priča sa sudijama i uspeva da istrpe provokacije i grube faulove rivala, nema zima za Denver. Nagetsi su sve bolji, pobedili su ubedljivo Portland na svom parketu sa 124:95 i stigli do pete uzastopne pobede u NBA ligi, a devete u sezoni, koliko ima i drugoplasirani Finiks u Zapadnoj konferenciji (uz poraz manje).

Jokiću je po jedan skok i asistencija falio za 60. tripl-dabl u karijeri u ligaškom delu sezone, a 66. ukupno, računajući i plej-of. Imao je fantastične brojke, bio nepogrešiv u šutu za tri poena (3/3) i slobodna bacanja (3/3) i dokazao da je najbolji centar NBA lige. Postigao je više poena nego što je igrao. Za 27 minuta i 57 sekundi ubacio je čak 28 poena. U poslednjoj četvtinu ga je trener Majk Meloun sačuvao, odmorio ga, kako bi bio svež za naredne utakmice.

Utorak, 20.30: (1,70) Baskonija (14,5) Crvena zvezda (2,30)

Nije bilo potrebno da Jokić više provede na parketu, da "bilduje“ statistiku, jer se pitanje pobednika nijednog trenutka nije postavljalo. Od prvog do 48. minuta, Nagetsi su imali sigurnu prednost. U jednom trenutku bilo je čak +32 (119:87).

------------------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!

Osim Jokića, još šestorica košarkaša tima iz Kolorada imali su dvocifreni učinak. Našon Hiland je ubacio 18, Monte Moris 15, Fakundo Kampaco 13, Pi Džej Dozijer i Džamajkl Grin po 12, a Eron Gordon 11 poena.

Gosti iz Oregona igrali su bez najboljeg igrača, Dejmajna Lilarda, a bez njegovog učinka nisu imali šta da traže u Denveru. Najefikasniji je bio bek Si Džej Mekalum sa 21 poenom, dok je Anferni Simons ubacio 16. Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić je imao slab meč. Ubacio je samo četiri poena za nešto više od 21 minut, a sakupio je šest skokova.

Klipersi su prekinuli niz od sedam pobeda. U Stejpls centru bolji je bio Čikago - 100:90. Briljirao je tandem Demar Rozan - Zak Levin. Oni su postigli 62 poena svog tima. Deroazan je bio najefikasniji igrač meča sa 35 poena. Kod domaćina, istakao se Pol Džordž sa 27. I na ovom meču za domaćina nije igrao povređeni Kavaj Lenard.