Juri Knor (©Reuters)

Nemci srećno do boda: Panceri bili na kolenima, Austrijanci bez gola poslednjih 10 minuta

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.01.24. | 22:16

Evropsko prvenstvo za rukometaše: Podela bodova u Kelnu – 22:22

Rukometaši Austrije prave čuda na Evropskom prvenstvu. Pre šampionata totalni autsajder, dva kola pre kraja druge faze takmičenja, u borbi je za polufinale što bi bilo ravno senzaciji, najvećem uspehu u istoriji ove zemlje.

Nekadašnji slovenački as Aleš Pajovič tvorac je čuda podno Alpa. Prvo je Hrvatskoj uzet bod, pa je eliminisana Španija, što je bilo mega iznenađenje, u drugoj rundi je savladana do tada nepobediva Mađarska, a sada je osvojen bod protiv domaćina Nemačke u Kelnu – 22:22. Austrija je bila na pragu i drugog boda koji bi mogao da je dovede već sada blizu borbu za medalju, ali u poslednjih 10 minuta stegla se ruka četi Aleša Pajoviča, kada nije pogođena mreža sjajnog Andreasa Volfa.

Imala je Austrija +1 i igrača više dva minuta pre kraja, ali smušeni napad i u finišu. Kristofer Štajnert je izjednačio 60 sekundi pre kraja. Imao je tim slovenačkog stručnjaka šansu za pobedu, ali je izgubio loptu. Nemci su imali poslednji napad, 20 sekundi čak i za trijumf, ali se spetljao Juri Knor.

Obe selekcije su ostale u borbi za polufunale, zajedno sa Mađrskom, dok je Francuska izvesno među četiri najbolje selekcije na šampionatu Starog kontinenenta.

Samo na početku meča su Panceri vodi sa 3:2 i 4:3. Brzo su Austrijanci granitnom odbranom osujetili napade Nemaca. Briljirao je Sebastijan Mestl koji je odbranio čak 17 udaraca. Na drugoj strani je Andeas Volf sakupio 14 intervencija, ali nedovoljno za pobedu.

Imala je Austrija + 4 - 22:18 u 49. minutu, ali onda do kraja utakmice bez gola za najveće iznenađenje šampionata. Nikola Bilik, as Kila, dao je pet golova, a pratili su ga Sebastija Frimel, Robert Veber, Boris Živković, Tobijas Vagner i Lukas Huteček sa po tri pogotka.

Nemce je opet predvodio srednji bek Rajn Nekar Levena Juri Knor sa šest golova. Timo Kastening je dao četiri, a Johanes Gola i Julijan Koster po tri.

Pobede u Grupi 1 danas u ostvarili Francuska protiv Islanda – 39:32 i Mađarska protiv Hrvatske sa 29:26.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE, DRUGA RUNDA - 3. KOLO (NEMAČKA)