Ksenija Makejeva (©Reuters)

Olimpijske šampionke iskalile bes na Mađaricama, Valentini spasila bod Francuskinjama

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.07.21. | 16:06

Rukometašice Rusije tek u trećem kolu slavile u Tokiju protiv našeg severnog suseda – 38:31. Trikolorke jedva do remija protiv Švedske - 28:28

Prva pobeda olimpijskog šampiona iz Rija u trećem kolu u Tokiju. Posle remija sa Holanđankama (24:24) i katastrofalnog poraza u duelu sa Šveđankama (24:36), Ruskinje su konačno slavile i napravile korak ka četvrtfinalu. Pala je Mađarska – 38:31.

Četa Alekseja Alekseeva koji je početkom godine preuzeo reprezentaciju od španskog trofejnog stručnjaka Martina Abrosa, odigrala je najbolji meč na olimpijskom turniru. Moćno je delovala Rusija, pogotovo u prvom poluvremenu kada je postigla čak 22 gola. Razigrane su bile Dimitrijeva, Iljina, Vjahirjeva... U nastavku utakmice Mađarice niisu imale snage da iznenade, nijednog trenutka sigurna pobeda olimpijskog šampiona od pre pet godina nije dolazila u pitanje.

Subota, 04.00: (1,75) Crna Gora (8,00) Južna Koreja (2,45)

Dimitrijeva je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa sedam golova. Iljina je šest puta zatresla mrežu Mađarske. Odlične su bile i Managarova, Vjahirjeva i Skorobogačenko. U redovima Mađarica najbolja je bila Klajberova sa devet pogodaka. Sološi Žazik je postigla pet golova, a Lukač četiri.

Mađarice, koje su u aprilu bile kobne po našu reprezentaciju na kvalifikacijskom turniru u Đeru, posle tri kola nemaju nijedan bod i imaju male šanse da izbore četvrtfinale najvećeg sportskog takmičenja na svetu.

U poslednjem meču dana Šveđanke i Francuskinje su u neizvesnom meču odigrale nerešeno - 28:28. Skandinavke su zadržale prvo mesto u Grupi B. Jedino Norveška ima sve tri pobede. Šveđanke su pokazale da su hit šampionata. Posle demoliranja Rusije sa čak 12 golova razlike u utorak (36:24), umalo je pao i evropski vicešampion. Bod Francuskoj spasila je Kloe Valentini minut pre kraja. Imale su Šveđanke poslednji napad, šansu da stignu i do treće pobede, ali nisu uspele da zatresu mrežu.

Strombergova sa sedam golova je bila najefikasnija u pobedničkom timu. Fop sa šest i Koateanea i Valentini sa po četiri pogotka su bile najbolje kod izabranica selektora Olivijea Krumbohlca.