(©FIVB)

Svetski i evropski šampioni se ugasili, Amerika ide na megdan Poljskoj u finalu

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.07.23. | 21:21

Italijani nisu mogli ništa raspoloženim Amerikancima

Fantastičnu partiju pružili su Italijani protiv Argentine u četvrtfinalu, a onda su se potpuno ugasili u narednom meču. Polufinale je proteklo u znaku odbojkaša Amerike, koji su u tri seta savladali svetske i evropske šampione - 3:0 (25:19, 25:18, 25:19).

SAD će u finalu igrati sa reprezentacijom Poljske u nedelju od 20.00 časova, a Azurima preostaje borba za bronzanu medalju sa Japancima sutra od 17.00 časova.

Najavljivao se drugi polufinalni okršaj kao da će biti spektakl, bili su mnogi uvereni u to. Ali, velike borbe nije bilo. Italijani nisu ličili na ekipu od pre tri dana, nadigrani su u sva tri seta, nisu imali šansu čak ni da produže utakmicu...

Amerikanci su držali kontrolu u svojim rukama od sredine prvog seta, pa sve do kraja. Azuri su u uvodnom periodu dobro startovali, poveli su 13:10, ali su im rivali odmah odgovorili - stigli do izjednačenja, a onda i skroz okrenuli situaciju na terenu na svoju vodenicu.

U drugom setu se Italija držala do 10:10, da bi posle toga protivnik podigao nivo igre i odlepio se na nekoliko poena razlike. Na kraju seta je bilo maksimalnih plus sedam. U trećem periodu su Italijani već bili psihički potpuno slomljeni, Amerika je povela 8:4 i čini se već tada završila posao.

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf bio Met Anderson sa 17 poena, pratio ga je Tomas Džaške sa jednim manje. Tori Defalko je doprineo sa 11 poena. Nemoć Italije vidi se i kroz broj poena - nijedan igrač nije bio dvocifreni. Po devet su postigli Mikjeleto, Lavija i Galasi.