Dušan Vlahović (©AFP)
Dušan Vlahović (©AFP)

Haland mnogima kroji sudbinu, Dortmund se uozbiljio po pitanju Vlahovića

Vreme čitanja: 3min | pet. 05.03.21. | 23:32

U igri i Vest Hem

Iako je do otvaranja letnje transfer pijace ostalo još bezmalo četiri meseca, ozbiljno je počela da se zakuvava situacija na evropskom fudbalskom tlu, a sve se nekako vrti oko toga šta će biti s Erlingom Halandom.

Kako stvari stoje, izgleda da će snažni norveški centarfor mnogima da kroji sudbinu, a zavisno od toga da li će otići i gde, klupko će dalje nastaviti da se odmotava u različitim pravcima. Tako je u igru ušlo i ime Dušana Vlahovića. Srpski reprezentativac važi za jednog od najboljih mladih igrača svoje generacije, a kao takav primamljiv je mnogim bogatijim evropskim klubovima od Fjorentine.

Izabrane vesti

Nedelja, 15.00: (2,10) Fjorentina (3,35) Parma (3,60)

Pre nepune dve sedmice Italijom je odjeknula vest da su se u Trigoriji sastali generalni menadžer Rome Tijago Pinto i Vlahovićev zastupnik Darko Ristić, da bi sada milanska medijska kuća Sport Medijaset objavila informaciju da je Violin golgeter na radaru još dva kluba – Dortmunda i Vest Hema.

Za Dortmund, naravno, sve zavisi od toga šta će biti s Halandom i da li će ovog leta napraviti transfer karijere u jedan od top klubova Starog kontinenta. U slučaju da ode, sportski direktor Mihael Cork i njegov kolega Hans Joakim Vacke već imaju spremnu listu potencijalnih naslednika na kojoj se nalazi i Vlahović. Nije Vlahović nov na tom spisku, ali se navodno interesovanje sada intenziviralo.

Kraj njegovog imena se još nalaze i nekadašnji centarfor Dortmunda Aleksander Isak za koga na Vestfalenu imaju povratnu klauzulu u visini od 30.000.000 evra. Drugo ime odnedavno je i napadač Sevilje Jusef En Nesiri, koga takođe prati i Vest Hem.

Čekićari ove zime nisu uspeli da pronađu adekvatnu, dugoročnu zamenu za Sebastijana Alea, pa će goruće pitanje morati da rešavaju na leto. Neko će sigurno doći, En Nesiri je i dalje prva želja i neostvareni san od januara kada se klubovi nisu dogovorili oko obeštećenja, a ako ni na leto ne bude pomaka izbor bi mogao da padne na Vlahovića.

Naravno, pita se i Roma koja dugo prati Vlahovićev razvoj. Svojevremeno je bio viđen kao naslednik Edina Džeka, a kako je poslednjih sedmica bio u ratu na relaciji s Paulom Fonsekom oduzeta mu je kapinteska traka, što bi lako moglo da dovede do njegovog odlaska iz Rima u julu.

Italijanski mediji navode da Vlahović traži iskorak u karijeri pošto Fjorentina ne igra nikakvu bitnu ulogu u Seriji A i čak postoji opasnost od eliminacije u Seriju B pošto je zona ispadanja samo pet bodova daleko... Ako se to dogodi Vlahović će sigurno otići, dok bi u suprotnom mogao da ostane jer je to velika želja vlasnika kluba Roka Komisa. Podsetimo, Vlahović je trenutno među najslabije plaćenim igračima u klubu s godišnjim primanjima od 800.000 evra. Toliko ima Nikola Milenković, koga takođe jure klubovi širom Evrope.

Komiso želi da obojicu veže novim ugovorima i da im povišicu koju zaslužuju, ali se dosad ništa konkretno nije dogodilo...



tagovi

Borusija DortmundVest HemDušan Vlahovićletnji prelazni rok 2021Fjorentina

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara