Aleksandar Mitrović (©Reuters)

Sautemptonu laknulo, Fulam i Mitrović idu u Čempionšip (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 10.05.21. | 22:50

Vud i Vestvud poslali Kolibare u niži rang

Nije nikakvo iznenađenje, ali sada je zvanično – Fulam će takmičarsku 2021/22 igrati u Čempionšipu. To je sada i definitivno postalo jasno pošto je Barnli dobio na Krejven Kotidžu rezultatom 2:0 (2:0) što Fulamu ne ostavlja više ni tračak nade da bi mogao da se dogodi senzacionalni preokret sezone uz opstanak.

Tim Skota Parkera sada ima u opciju još samo devet bodova na tri kola do kraja, a kako zaostaju za Sautemptonom deset, to znači da su svoje u Premijer ligi završili pa će zajedno s VBA i Šefild junajtedom

Nije to apsolutno nikakvo čudo, s obzirom da je Fulam bio u krugu timova koji su igrali najslabiji fudbal ove sezone. Najveći problem je bila realizacija i nedostatak baruta u nogama je zapravo najviše koštao Kolibare. Samo 25 postignutih golova u 35 kola, što je manje od jednog gola po meču zaista nije dostojno premijerligaškog nivoa, a ispod Fulama u ovom segmentu je samo Šefild koji je tek na pola gola po meču!

Prvi put posle mesec dana Aleksandar Mitrović je počeo utakmicu kao starter, ali nije bio previše opasan po gol Barnlija za 90 minuta na terenu. Jedine dve šanse na utakmici imao je u nekoliko desetina sekundi razmaka sredinom drugog poluvremena kada je prvo pobegao svojim čuvarima i zatim pucao direktno u Nika Poupa, da bi onda sa nekih 11 metara od gola glavom pucao pored stative.

Goste su do pobede vodili Ešli Vestvud i Kris Vud. Oba gola pala su u prvom poluvremenu i to u razmaku od samo devet minuta. Kod oba gola odbrana je zaista slabo reagovala. Prvo je Martin Vidra servirao gol Vestvudu za 1:0 u 35. minutu, da bi Džoš Braunhil proigrao Vuda koji je lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora duplirao vođstvo i rezultat kojim je završen susret.

Fulam je po drugi put u poslednje tri godine ispao u niži rang posle sezone provedene u elitnom društvu. To se Kolibarima već dogodilo u sezoni 2018/19 pošto ih je u Premijer ligu uveo Slaviša Jokanović, da bi potom Skot Parker vratio ekipu gore u sezoni 2019/20, ali je sada ponovo vodi stepenicu ispod.