Trenutak kada Haris Seferović postiže gol za Benfiku (©AFP)

Visok let Orlova, Silva i Seferović pokorili Munisipal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.03.21. | 22:58

Vicešampion Portugalije slavio u gostima protiv Brage sa 2:0 i nastavio poteru za Portom za mesto u Ligi šampiona

Očekivala se bitka Porta i Benfike za titulu u Primeri, ali je u plan iskočio Sporting. Lisabonski Lavovi na pragu su titule u Portugaliju, ali se budi i gradski rival. U derbiju 24. kola šampionata, Benfika je slavila na stadionu Munisipal protiv Brage sa 2:0 (1:0).

Posle dosta posrtanja ove sezone, četa Žorža Žezusa je sve bolja, ovo je treća vezana pobeda Orlova, i zo bez primljenog gola. Benfika će do kraja šampionata da se bori za drugo mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok će i trećeplasirani da igra kvalifikacije za evro elitu.

Ponedeljak, 20.00: (2,45) Penafiel (3,00) Kasa Pla (2,95)

Braga je tek drugi put poklekla na svom terenu. Ključni trenutak meča dogodio se krajem prvog poluvremena. Zbog dva žuta kartona isključen je vezista domaćeg tima, Brazilac Fransergio. I pre toga su gosti iz Lisabona bili bolji, imali inicijativu, izglednije šanse, a sa fudbalerom manje Braga nije imala šanse.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Rafa Silva je na doveo Benfiku u vođstvo. Veći deo posla obavio je reprezentativac Švajcarske Haris Seferović. Dobio je jednu dugu loptu, odlično se zagradio, stuštio se ka golu domaćina, a onda pravovremenim pasom izbacio Silvu jedan na jedan sa golmanom Mateusom i rutinski ga savladao.

U nastavku, Orlovi su kontrolisali igru i rezultat. Pokušali su domaćini da sa igračem menje nešto učine, ali je u 56. minutu sevnula kontra vicešampiona Portugalije. Ovoga puta uloge su bile obrnute. Silva je povukao loptu, u pravom trenutku uposlio Seferevića, a iskusni napadač je levom nogom matirao Mateusa.

------------

Ako imaš nalog na sajtu mozzartbet.com, proveri ga svakog ponedeljka jer možda te čeka sjajno bonus iznenađenje!

Ne zaboravi, ponedeljak postaje tvoj srećan dan uz Happy Monday Bonus.

Tu je bio kraj nada domaćina da mogu da ugroze goste iz Lisabona. Ovim trijumfom Benfika je preskočila tim sa Munisipala na tabeli, sada je treća, sa tri boda manje od prošlosezonskog osvajača duple krune Porta. Sporting sa Rubenom Amorimom gazi ove sezone, hita ka 19. tituli, prvoj posle 19 godina, dok će do kraja Primeire velika borba da se vodi za drugu i treću poziciju.