
Zrinjski oslabljen na Koševu, Banjalučani navijaju za Sarajevo
Vreme čitanja: 4min | pet. 11.04.25. | 10:07
Mostarci, posle poraza od Borca na svom terenu, imaju još jedan težak ispit danas (17.00) protiv trećeplasirane ekipe šampionata Bosne i Hercegovine
(od dopisnika Mozzart Sporta iz Sarajeva)
Još devet kola ostalo je do kraja prvenstva u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a sudeći po tabeli, očekuje nas paklen foto finiš. Borac i Zrinjski su poravnati na vrhu tabele, pa će naredne utakmice biti u centru pažnje, a dosta toga bi moglo uticati i nakon današnje dve utakmice. Dok Borca čeka jedna lagana utakmica sa fenjerašem Slobodom, Zrinjski je na teškom ispitu na Koševu.
Izabrane vesti
SARAJEVO - ZRINJSKI (17.00)
Sarajevo je tokom sezone imalo visoke ambicije na oba fronta, i u prvenstvu i u Kupi, ali bi mogli da ostanu bez oba pehara. U prvenstvu pogotovo, posle poraza od Borca na Koševu u prošlom kolu, njihov zaostatak za vodećim dvojcem sada iznosi osam bodova, pa je teško očekivati da timovi kakvi su Borac i Zrinjski to ispuste.
U svim ostalim utakmicama, Sarajevo je imalo dobre rezultate, ali im je onda Borac očitao dve lekcije u sedam dana, pa se ne može govoriti o rezultatskoj krizi. I dalje imaju šanse i u Kupu, iako su poraženi u prvom meču na Koševu (0:1) od Borca, ali opet se imaju čemu nadati u revanšu. Ukoliko bi danas Sarajevo izgubilo, njihova borba za titulu bi sigurno bila izgubljena, ali ukoliko bi eventualno upisali tri boda, možda bi se imali čemu nadati.
18.00: (2,50) Sarajevo (3,15) Zrinsjki (2,75)
Sve u svemu, utakmica koja će biti u centru pažnje, bez obzira što će i jedni i drugi nastupiti oslabljeni.
"Još jedan derbi, utakmica dva ranjena protivnika, svako na svoj način. Mi sa svojim problemima, Zrinjski sa svojim. Moramo pronaći pravu energiju i pristup. Smeta mi što na Koševu dugo nismo odigrali kvalitetnu utakmicu u oba pravca, sa dosta agresivnosti, više kompaktnosti, više razumevanja i više hrabrosti. Očekujem da budemo na visokom nivou. Imamo dosta izostanaka, ali nema kukanja“, rekao je Zekić i osvrnuo se na probleme koje ima i Zrinjski sa povredama.
"Da budem najiskreniji, ne znam ko nedostaje Zrinjskom. Imamo dovoljno svojih problema i to moramo iskristalizirati i naći najbolja rešenja. Fali nam energije i brzine zbog igrača koji su povređeni. Svake sedmice to radimo na treninzima. Na kraju, najbitnija je glava, karakter, pristup i razmišljanje o tome svemu. Ako momci budu imali pravi pristup i energiju, onda bude lakše i meni tokom utakmice. Puno stvari sam probao u toku prvenstva promeniti, nije to išlo na najbolji mogući način. Kada god probaš nešto koncepcijski drugačije napraviti, nisam baš najzadovoljniji sa time. Nadam se da ćemo i u tom delu promeniti razmišljanje", istakao je trener Sarajeva Zoran Zekić.
Od sasvim komforne situacije u kojoj su bili, fudbaleri Zrinjskog doveli su se do toga da im je upitna šampionska titula. Porazom od Borca kod kuće u prošlom kolu, izjednačili su se sa Banjalučanima na vrhu tabele, tako da će im sada svaka naredna utakmica biti kao finale. Svesni toga su i u taboru Plemića, pa će svaku narednu utakmicu morati biti pažljivi kako njihov kiks ne bi iskoristio Borac. U narednim kolima, za Mostarce će uslediti nešto lakši raspored, ali je večeras možda i ključna utakmica, pa je fokus na maksimumu, iako put Koševa dolaze oslabljeni.
“Idemo treći put na Koševo i nadam se uspehu premda naše poslednje igre i forma nisu najbolji. Porazom od Borca doveli smo se u težu situaciju. Borac se poravnao sa nama i zbog toga nam je svaka iduća utakmica kvalifikacijska, tako i ova na Koševu gde želimo do bodova i nastavka utrke s Borcem“, kazao je Mario Ivanković i poručio da Zrinjski ima mnogo problema sa povredama.
“S kadrovskim problemima se susrećemo celo proleće. Definitivno i to utiče na našu igru. Nemamo Barišića, Ćavara i Šunjića, a za Koševo smo ostali bez Karačića, verovatno i bez Bilbije i Dujmovića koji su se povredili protiv Borca. Nemanji je nastradalo rebro, a Dujmoviću šaka. Biće obojica u kadru, ali neće nastupiti. Svesni smo da nam se dešavaju i te banalne stvari. Moramo preći preko toga, pokazati zube i probati igrati što bolje i skupljati bodove".

.jpg.webp)
Trener Zrinjskog očekuje težak duel na Koševu.
“Svaka utakmica na Koševu je teška. To znamo. Treba u nekim stvarima biti realan, dosta ljudi misli kako se mora svakoga dobiti i ‘prošetati’ se ovom ligom. Ali videli smo i protiv Slobode i slabijih ekipa da teško možeš do bodova bez mučenja i dobrog izdanja. Sarajevo ima takođe kadrovskih problema i čeka ih revanš utakmica u Kupu, ali očekujem da će sve dati od sebe da nas dobiju. Biće teška i tvrda utakmica, a kao i protiv Borca presudiće sitnice. Ekipa koja svede greške na minimum će definitivno biti u prednosti", zaključio je Ivanković.
PREMIJER LIGA BOSNE I HERCEGOVINE – 25. KOLO
Petak
18.00: (2,50) Sarajevo (3,15) Zrinsjki (2,75)
20.15: (1,07) Borac Banjaluka (10,0) Sloboda Tuzla (22,0)
Subota
16.00: Široki Brijeg – Posušje
17.00: Željezničar – GOŠK Gabela
Nedelja
13.00: Sloga - Igman
19.45: Velež – Radnik Bijeljina
***kvote su podložne promenama