Nikola Jokić (©AFP)

Jokić se sladio protiv šampiona, Somborac na skok do novog tripl-dabla (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.01.22. | 03:11

Denver demolirao Milvoki Bakse u gostima sa 136:100. Srpski as odigrao još jednu sjajnu partiju, a posebno se istakao u asistencijama, imao ih je 15 za samo nešto više od 28 minuta u igri

Nema zime za Nagetse, kada Nikola Jokić igra na MVP nivou. Najkorisniji igrač NBA lige prošle sezone vodio je Denver do petog uzastopnog trijumfa. Pao je šampion Milvoki u Viskonsinu sa 136:100.

Jokić je ostao sa šest tripl-dabla u mesecu, a 12 u sezoni. Falio mu je samo jedan skok za dvocifreni učinak u sve tri kolone. Nikola je postigao 19 poena, imao čak 15 asistencija i devet skokova, a proveo je na terenu samo 28 minuta i 14 sekundi.

U prvih 24 minuta, Jokić nije mnogo forsirao šut. Samo je pet puta pokušao, a tri puta pogodio. Razigravao je najbolji centar lige saigrače, pre svega raspucane Monte Morisa i Erona Gordona, imao čak devet asistencija u prve dve četvrtine. I trener Meloun ga je odmarao, čuvao za nastavak utakmice, kada je Somborac ušao u košgetersku formu.

Nagetsi su sa skromnih devet poena Jokića vodili sa 65:57 posle prve dve četvrtine. U nastavku, naš as je dodao gas, postigao 10 poena, bez promašaja iz igre, pa su Nagetsi pred poslednjih 12 minuta imali +22 – 103:81. Tada je već bilo jasno da Baksi nemaju šta da traže. Jokić je odmarao u poslednjoj četvrtini.

Grčki as Janis Adetokunpo je postigao 20 poena u prvih 24 minuta, ali u trećem periodu igre je stao, ubacio samo četiri poena, a bez njegovim učinka tim iz Viskonsina ništa nije mogao protiv razigrane ekipe iz Kolorada.

20.30: (1,60) Fuenlabrada (14,5) Saragosa (2,55)

Najefikasniji igrač Nagetsa bio je Eron Gordon sa 24 poena. Monte Moris je ubacio 18, kao i Jokić, a Vil Barton 15. Dvocifren je bio Brajan Forbs sa 14 i Bonis Hiland sa 13. Kod Baksa, Janis Adetokunpo je postigao 29 peona, a Džru Holidej 14.

Denver je novom, petom pobedom, preskočio Dalas i sada je na petoj poziciju na Zapadu NBA lige, a ni Juta nije nedostižna, pa bi Nagetsi mogli da imaju još bolju poziciju pred plej-of. Milvokiju je ovo drugi poraz u poslednje četiri utakmice, ali i dalje imaju šansu da se bore za pol-poziciju na ove sezone izjednačenom Istoku najjače košarkaške lige na svetu.