Kavaj Lenard (©AFP)

Klipersi su sada kao ranjena zver, Lenard i Džordž očitali lekciju Dalasu, Marjanović odličan (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 31.05.21. | 05:31

Tim iz Los Anđelesa posle dva poraza na svom parketu, dva puta razbio Maverikse u Teksasu i stigao do 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije. U četvrtom meču 106:81. Dobra rola srpskog centra. Luka Dončić bio rovit, pa ne čudi slaba igra i loš procenat šuta

Nema više "lako ćemo". Klipersi su saterani uza zid, sada su kao ranjena zver, najopasniji kada su ih svi otpisali. Tim iz Los Anđelesa je ušao kao favorit u četvrtfinalnu seriju Zapadne konferencije protiv Dalasa, ali su Maveriksi dva puta dobili favorita u Stejpls centru. Činilo se da će Klipersi da dožive novi brodolom u plej-ofu, ali povratak jednog od favorita za šampionski prsten. Dvojica asova tima iz "grada anđela", Kavaj Lenard i Pol Džordž, vodili su svoj tim do ubedljvog trijumfa sa 106:81 i izjednačenje u seriji na 2:2.

Četiri utakmica u ovoj seriji, i dalje bez pobede domaćih timova. Pred četvrti meč četvrtfinala vladala je neizvesnost oko igranja Luke Dončića, duše tima iz Teksasa. Slovenac je stisnuo zube, vodio svoj tim, ali nije mogao ništa protiv razigranog tandema bekova gostiju.

Nijednog trenutka Dalas nije uspeo da parira Klipersima. Lako su gosti dolazili do poena. Lenard je na startu meča bio veoma raspoložen. Već posle 24 minuta igre bilo je +15 za Kliperse, u trećem periodu su gosti i dodali gas, stigli do čak +28 (79:51). Nije bilo ni neizvesnosti u poslednjih 12 minuta utakmice.

Utorak , 22.00: (1,80) Denver (12,5) Portland (2,25)

Srpski centar Boban Marjanović nije ove sezone dobijao mnogo šanse u timu iz Teksasa, ali kad god je bio na parketu imao je solidan učinak. Ovoga puta bio je sjajan. Za nešto manje od 15 minuta postigao je 12 poene (5/9 šut iz igre), a imao je i šest skokova. Treba istaći da je protiv bivšeg kluba igrao uglavnom u poslednjoj četvrtini kada je svi već bilo gotovo.

Kavaj Lenard ima titule sa San Antonijem i Torontom 2014. i 2019. godine, a sada u drugoj godini u timu iz Los Anđelesa bori se za treću krunu. Meč je završio sa 29 poena i 10 skokova za nešto manje od 33 minuta na parketu. Promašio je samo četiri šuta iz igre (11/15).

Pol Džordž je ubacio 20 poena, ali uz loše procente šuta. Iz igre je imao 40 odsto (6/16), uz devet skokova. Solidne role imali su Redži Džekson sa 15 i Francuz Nikola Batum sa 10 poena.

Luka Dončić, iako rovitt, bio je najefikasniji košarkaš svog tima. Ubacio je 19 poena, jedan više od Letonca Kristapsa Porzingisa. Slovenački as nije imao svoje veče. Promašivao je u serijama. Samo je devet puta pogodio iz igre iz 24 pokušaja. Za tri poena imao je procenat od samo 14,3 odsto (1/7).

Samo je još Marjanović imao dvocifreni košgeterski učinak u redovima Dalasa i upotpunio dominaciju Evropljana u timu iz Teksasa.