Majamiju najbolje išlo sa Jovićem, ovacije Rajakoviću, ali novi poraz Toronta (VIDEO)

Vreme čitanja: 5min | uto. 16.01.24. | 04:45

Micić ubacio dve trojke u porazu od Lejkersa

Nikola Jović je konačno počeo da dobija pravu priliku u redovima Majami Hita. Ponovo se našao u startnoj petorci, čak i po povratku Džimija Batlera, a iako nije punio glavne statističke kolone, još jednom je obavio dobar posao u novoj pobedi tima sa Floride.

Sastav Erika Spolstre je u produžetku savladao Bruklin na gostovanju 95:96, a srpski košarkaš je za nešto manje od 19 minuta na parketu postigao pet poena, uhvatio tri skoka i podelio dve asistencije. Šutnuo je tek četiri puta, pogodio po dvojku i trojku, ali jedan statistički parametar pokazuje kako je ekipa funkcionisala dok je on bio na parketu.

Radio je Nikola brojne stvari veoma dobro, pomogao u defanzivi, otvarao tranziciju, borio se za svaki posed... Na kraju je imao najveći +/- indeks u ekipi (17), koji ukazuje da je Majami imao najveću prednost dok je on bio na parketu.

U završnici nije dobio priliku, ali je zato Batler bio tu da privede meč kraju. Postigao je neke od ključnih poena u finišu četvrte deonice, pa potom i u produžetku. Majami je na ulasku u poslednji minut gubio 91:95, a onda je Tajler Hiro pogodio trojku, da bi Džimi sa linije penala preokrenuo rezultat. Bruklin je imao poslednji napad, ali je odbrana tima sa Floride na kraj odigrala presudnu ulogu. Mikal Bridžis iz teške pozicije nije uspeo da pogodi ni obruč i slavlje gostiju je moglo da počne.

Batler je tako po povratku na teren iz povrede ubacio 31 poen (15/16 sa linije penala), Hiro je postigao 29 poena, uz 11 skokova, dok je Bem Adebajo takođe zabeležio dabl-dabl sa 11 poena i čak 20 uhvaćenih lopti. U poraženom sastavu 26 poena Bridžisa, 23 je dodao Kem Tomas, dok je dvocifren sa 15 bio i Rojs O'Nil.

I dok se jedan Srbin radovao pobedi, drugi nije bio te sreće. Toronto Reptorsi našeg Darka Rajkovića su, ruku na srce, imali i daleko teži zadatak od Majamija, pošto su dočekali Boston Seltikse. Dobro su se borili tokom svih 48 minuta, ali su na kraju morali da pruže ruku lideru Istoka - 96:105.

Pred početak utakmice srpski stručnjak nagrađen je ovacijama sa tribina Skošabenk arene, zbog kritika koje je posle poraza od Los Anđeles Lejkersa uputio na račun suđenja. Podsetimo, Jezeraši su u poslednjoj četvrtini te utakmice izveli 23 penala, Toronto samo dva, a na kraju su Lebron Džejms i drugovi slavili 132:131. Rajaković je potom i kažnjen od strane NBA lige sa 25.000 dolara, ali izgleda da mu pristalice Reptorsa nisu zamerile. Štaviše, čini se da ima njihovu punu podršku.

Što se tiče samog susreta, Toronto je bio ravnopravan rival Seltiksima sve do poslednje četvrtine. Čak je u trećoj dugo imao i prednost. Ipak, Bostonov kvalitet je isplivao na površinu u odlučujućem kvartalu, te su gosti iz Masačusetsa odneli ceo plen. Domaćina je bio rame uz rame sa najboljim timom u konferenciji iako je za tri šutirao 4/32.

Džru Holidej i Derik Vajt su bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa po 22 poena, dok je Džejson Tejtum ubeležio dabl-dabl sa 19 poena i 14 skokova, a podelio je i šest asistencija. Kristaps Porzingis je brojao dao 15, Al Horford je uz 10 poena imao i 11 skokova. Ova petorka Kelta je iz igre šutirala 27/67, što je svojevrstan omaž odbrani Rajakovićevog tima.

Ipak, gosti su imali dužu klupu i više opcija u napadu, dok je kod Reptorsa najbolji bio Ar Džej Baret sa 24 poena i devet skokova. Ispratio ga je igrač sa kojim je u paketu nedavno i stigao u Kanadu iz Njujorka, Imanuel Kvikli sa 21 poenom, dok je Paskal Sijakam, o čijem trejdu u Sakramento se sve više priča u poslednje vreme, brojao do 17. Dvocifreni su bili i Denis Šruder sa 13, kao i Skoti Barns sa 10 poena, dok je mladi krilni košarkaš uhvatio i 13 lopti pod obručima. Ostatak ekipa postigao je skupa 11 poena.

Boston je tako ubeležio i 31. pobedu od starta sezone i ima najbolji učinak u čitavoj ligi (31-9), dok je Toronto pretrpeo 25. poraz (15-25) i trenutno je 12 na tabeli Istoka, ali samo trijumf ispod 10. mesta.

Vasilije Micić je takođe u noći između ponedeljka i utorka bio na parketu i to u Stejpls centru (Kriptokom Arena). Ipak, u čuvenoj dvorani Los Anđeles Lejkersa koja je nedavno preimenovana iz sponzorskih razloga, nije imao sreće. Domaćin je predvođen Lebronom Džejmsom i Entonijem Dejvisom slavio 112:105.

Srpski košarkaš je proveo 15 minuta na parketu i za to vreme ubacio dve trojke, uhvatio jedan skok i podelio jednu asistenciju. Nije mnogo ni šutirao (2/4), ali je oba šuta koja je uzeo sa distance pogodio (2/2).

Dejvis je na kraju sa 27 poena i 15 skokova bio najzaslužniji za pobedu Jezeraša, dok je Džejms dodao 25 poena, sedam skokova i šest asistencija. Centar Lejkersa tako ima najviše mečeva sa 20 poena i 15 skokova u ligi, zajedno sa Nikolom Jokićem. U pobedničkom sastavu su dvocifreni bili i Ostin Rivs sa 15, Deanđelo Rasel sa 14, Rui Hačimura sa 12 i Kris Vud sa 11 poena.

U Oklahomi najefikasniji Džejlen Vilijams sa 25 poena, jedan manje dodao je Šaj Gildžus Aleksander, ali je dvocifren bio još samo Lu Dort sa 11 poena. Čet Holmgren je bio blizu dabl-dabla sa devet poena i osam skokova, dok je Džoš Gidi podbacio sa osam poena i samo tri asistencije. Aleksej Pokuševski nije bio ni u protokolu.