Moćni Vasa precrtao Šarasovu Barsu i to u gostima

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.02.21. | 22:57

Dobra utakmica u Kataloniji i slavlje Efesa nad Barselonom - 86:88

Može i Barselona da izgubi, iako je to u poslednje vreme delovalo da je skoro nemoguće. Najzaslužniji za takav podvig bio je srpski reprezentativac Vasilije Micić. Vasa je odigrao jako dobru utakmicu i pomogao je Efesu da dobije Barsu u gostima s 88:86. Njemu je išla lopta u ruke kada se najviše lomilo. I to samo pokazuje u šta je izrastao.

Završio je utakmicu sa 26 poena, tri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte. Uključujući tu i dva slobodna bacanja na samom kraju meča. Šutirao je 7/9 za dva i 1/4 za tri poena, uz 9/12 sa linije za slobodna bacanja. Ukupan indeks na ovom meču bio mu je 30. Imao je i poenterski bolje duele, kao kada je dao 33 Panatinaikosu, ali ipak Barselona u gostima ima svoju težinu.

Micić je briljirao u prvom poluvremenu koje je tavršio sa 17 poena za 17 minuta uz šut 6/7 za dva i 1/1 za tri poena, bio je skoro nepogrešiv. Pravio je mnogo muka bivšem učitelju Šarunasu Jasikevičijusu sa kojim je sarađivao u Žalgirisu. Doprineo je činjenici da je Efes dao 53 poena za 20 minuta, a sam Jasikevičujus je to okarakterisao kao da su se Pivari poigravali sa njegovim timom u prve dve deonice.

Prošle sezone je Šejn Larkin bio alfa i omega Efesa, a deluje da sada Micić drži ključeve ekipe u svojim rukama i diktira šta se događa u brojnim napadima. Zaslužio je to svojim igrama. Međutim, mora se reći da je Larkin odigrao jako dobro u drugom poluvremenu ove utakmice, uključujući i važnu trojku uz faul pred kraj utakmice.

Efes je nekako stavio utakmicu pod kontrolu od prve utakmice i iz minuta u minut je polako gradio meč mic po mic. Dobio je prvu, drugu i treću deonicu pojedinačno, da bi u poslednjoj otišao na preko 10 razlike na šest minuta do kraja.

Može se reći da je Fortuna pogledala Efes u vidu ofanzivnih skokova kada mu šut nije išao na samom kraju utakmice, pa je i to doprinelo da Barselona pretrpi poraz na svom parketu. Mada, svakako ima i do znanja, Moerman je odradio veliki posao u tom delu.

Ne može se reći da je Efes dobio ovaj meč rutinski, ali je svakako dominirao i poslao je svima poruku da ga ne treba prerano otpisati. A Micić je pred očima bivšeg trenera Šarunasa Jasikevičijusa odigrao odličnu utakmicu.

Nikola Mirotić je utakmicu završio sa 24 data poena, dok je Kori Higins ubacio 12. Šejn Larkin je dao 19, a Kris Singlton 13 poena.