Nenadić pogurao FMP do recke u Zadru

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.03.21. | 22:10

Važna pobeda FMP-a protiv direktnog konkurenta za opstanak - 76:63

FMP iz Železnika stigao je do veoma važne pobede u gostima protiv Zadra u okviru ABA lige. Panteri Vanje Guše pokazuju rast forme, a ovaj trijumf im olakšava posao oko borbe za opstanak - 63:76.

Najzaslužniji za ovu pobedu FMP-a je svakako Nemanja Nenadić. Proveo je na parketu 34 minuta i za to vreme dao 24 poena uz šut 6/10 za dva i 3/7 za tri poena. Imao je i pet skokova, dve asistencije i četiri ukradene lopte. Zaista odlična partija.

Pratio ga je Marko Pecarski sa 17 poena i pet skokova, dok je Filip Čović ubacio devet poena i imao isto toliko asistencija, kao i pet skokova. Kod Zadra su najefikasniji bili Onuaku sa 12, Karter sa 11 i Džastis sa 10 poena.

Važno je reći da sada FMP ima i bolji međusobni skor od Zadra.

Zadar je kontrolisao početak utakmice, dobio je prvu četvrtinu s 15:10, da bi ppotom FMP pojačao ritam i dobio drugu i treću deonicu, da bi u poslednju ušao kao ekipa sa većom šansom za trijumf.

Bio je to sudar dve ekipe koje imaju po šest pobeda, tako da je FMP sada stigao do sedmog i izjednačio se sa Partizanom po broju dobijenih mečeva.

FMP je sada na deobi sedme pozicije, dok Zadar drži 11. mesto.