Bili Beron (Shutterstock)

Zenit se kod kuće upleo o francusku vezu Reala

Vreme čitanja: 2min | sre. 27.10.21. | 20:07

Madriđani slavili u Sank Peterburgu 75:68

Nije upamtio Real prvo ovogodišnje putovanje u Evroligi po lepom. Izgubio je od Olimpijakosa u 2. kolu, pa se pribojavao puta u Sank Peterburg na noge Zenitu koji je želeo da popravi utisak posle debakla u Barseloni prošle nedelje (84:58). Ali, pokazalo se da nije bilo potrebe. Od starta su gosti nametnuli ritam prtvih deset minuta rutinski odradili ostavljajući domaćina na samo 13 poena (22:13). Morao je Ćavi Paskval da traži rešenje u napadu ne bi li podigao svoje igrače. Pronašao ga je u Biliju Beronu (14 poena) koji je sa tri trojke i dve aisistencije povukao Zenit ka preokretu u drugoj četvrtini (50:49), što je obećavalo još žešći borbu u nastavku.

A onda je proradila francuska veza na košarkašikom dvoru iz Madrida Toma Ertel (15 poena, 6 asistencija) - Fabijan Kozer (13 poena) - Geršon Jabuzele 11 poena). Dok je Jabuzele sa Tavaresom (14 poena) kontrolisao vazduh iznad reketa, Ertel i Kozer su sa parketa uništavali volju domaćin za igrom. Posebno je bio raspoložen Kozer. Pošto je prespavao dobar deo pošle sezone i početak ove, protv Monaka se razbudio. Ubacio je Kneževima 12 poena. Zatim Panatinaikosu osam, jer nije bilo potrebe preteranu da se zamara, da bi Fenerbahčeu isporučio 16.

Zbog svega toga toga nije bilo razloga da ga se Pablo Laso ofanzivno osloni na njega i u Sankt Peterburgu, a iskusni Francuz je znao opet da uzvrati. Ne samo što je opet bio dvocifren, već daleko važnije za Real pogađao je kada se rezultat lomio početkom poslednje četvrtine. Ubacio je sedam poena za beg Madriađana na maksimalnih 12 razlike (73:61, 37. minut), ne ostavljajući Zenitu mnogo prostora i vremena za novio uzlet.

Uz Berona u redovima Zenita dvocifreni su bili samo još Lojda sa 11 i Ponitka sa 10 poena.