Armejci nadjačali desetkovani Fener, gostima malo jedan De Kolo

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.04.21. | 20:50

Turski sastav bez Igora Kokoškova nije mogao do brejka u Moskvi - 92:76

CSKA vodi 1:0 protiv Fenerbahčea u četvrtfinalu Evrolige. Probao je turski velikan da napravi iznenađenje bez Igora Kokoškova na klupi, bez Jana Veselog i još nekoliko igrača na parketu, ali – nije uspeo. Držao se do poslednje deonice kada je Armija strojevim korakom prešla preko gostiju i došla do prve recke u ovoj seriji - 92:76.

Ne pokazuje rezultat realno stanje na parketu jer su Armejci do ovako velike razlike stigli tek u finišu utakmice.

U završnici se Fener batrgao, pokušavao je da se vrati posle momenta kada je CSKA napravio preko 10 poena razlike, ali čini se da je trojka Johanesa Vojtmana na oko dva i po minuta pre kraja imala umirujući efekat na goste koji su u tom momentu shvatili da će kući s porazom.

Najefikasniji kod CSKA bili su Danijel Heket i Vil Klajburn sa po 20 datih poena, dok je Johanes Vojtman ubacio 12. Nando de Kolo je dao 27 za goste, ali nedostajao je još jedan De Kolo Feneru da bi se večeras do kraja odupreo Armejcima. Marko Gudurić je dodao 11 poena.

CSKA je odlično šutirao za tri poena, gađao je 14/30 i tako sa 46,7% uspeo da se odmakne rezultatski kada je to bilo potrebno. Odličan šut Itudisovog sastava.

Generalno je CSKA bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. Uspeo je tim Dimitrisa Itudisa sa drži sve pod kontrolom, da uštopuje najbolje igrače Fenerbahčea i delovalo je da Armejci hitaju ka prednosti od 1:0 u seriji. Međutim...

Treća deonica u potpunosti je pripala gostima, Gudurić i pre svih Nando de Kolo vukli su turski tim napred, a odbrana gostiju bila je toliko dobra da je CSKA u trećoj deonici dao samo 11 poena. Sa takvim razvoje situacije, jasno je bilo da će se sve lomiti u poslednjoj červrtini.

Tamo je CSKA pokazao značajno bolju igru i gostima nije bilo spasa. Za sada domaćini u plej-ofu bez greške.