(©MN Press)
(©MN Press)

Preokret: Partizan još nije šampion, novi meč bez publike u Novom Sadu

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.05.26. | 19:59

Mozzart Sport nezvanično saznaje da ARKUS liga ipak nije završena, da će Vojvodina i crno-beli u ponedeljak da igraju na Slanoj bari. Stiglo i rešenje direktora lige Knežića

Cirkus u srpskom rukometu se nastavlja. Propozicije kažu da bi crno-beli trebalo da dobiju službenim rezultatom 10:0 jer je delegat Jovan Popadić naložio obema ekipama da se vrate na teren posle prekida dužeg od sat vremena zbog bacanja topovskog udara od strane navijača Partizana u drugom meču finala plej-ofa u dvorani Slana bara. Vojvodina nije želela da nastavi meč zbog straha za bezbednost igrača. Sudija Boričić je svirao kraj posle 15 minuta. Crno-beli su se slikali sa navijačima u šampionskim majicama, ali...

Igraće se, ipak, novi meč!

Izabrane vesti

Sanacije štete je u toku. Kako saznaje Mozzart Sport, ARKUS liga, odnosno njen direktor Vladimir Knežić je odlučio da se igra novi meč u ponedeljak na Slanoj bari, bez prisustva gledalaca. Podsetimo, tokom četvrtka je bio rat saopštenja Beograđana i Novosađana u kome su jedni druge optuživali po principu „Nismo mi krivi, majke mi, oni su“.

U poslednjem obraćanju javnosti, crno-beli su tražili da se igra novi meč. Videćemo da li će Novosađani da se pojave na terenu u ponedeljak i u kom sastavu. Klub sa Slane bare je saopštio da je desno krilo Fran Mileta imao posledice posle meča u vidu zujanja u ušima, povišeni krvni pritisak, problemi u koordinaciji, ali da nije teže povređen i da će biti dobro za nekoliko dana.

Šteta je napravljena, ali bar da se bar titula ne reši za zelenim stolom. Zanimljivo, krovna organizacija, Rukometni savez Srbije, se nije oglašavala jer „klubovi vode ligu“.

Kao što smo i najavili, direktor ARKUS lige Vladimir Knežić je zvanično doneo odluku da se utakmica odigra u ponedeljak od 19 časova, bez publike, ali će oba tima moći da prijave po 20 ljudi na Slanoj bari. Odlučeno je da isti sudijski par Boričić i Marković opet dele pravdu, dok će Jovan Popadić da bude delegat.

Mir, mir, niko nije kriv, odluka je Knežića.

"Druga utakmica finala plej ofa: Vojvodina – Partizan neće se registrovati, usled trajnog prekida, za koji nije kriva ni jedna ekipa, već će se igrati nova utakmica“, saopštio je Knežić.


tagovi

RK PartizanRK VojvodinaARKUS liga

Sledeća vest