Rukometaši Partizana (©srl.rs)

Herojski remi oslabljenog Partizana u Rejkjaviku: Crno-beli na pragu rušenja Islanđana

Vreme čitanja: 3min | sub. 14.10.23. | 22:17

EHF kup: Rukometaši iz Humske desetkovani povredama, sa samo 13 igrača u protokolu, samo petoricom koja su se upisala u strelce, odigrali na Islandu protiv Hafnarfjerdura nerešeno – 34:34 (15:15) u prvom meču drugog kola. Naredne subote uz podršku Grobara, vicešampion Srbije ima šansu da se plasira u treću rundu. Uroš Kojadinović postigao čak 13 golova

Desetkovani crno-beli rukometaši napravili su podvig na dalekom Islandu. Sa samo 13 igrača u protokolu, za samo petoricom strelaca, sa golobradim klincima na klupi, Partizan je izvukao fenomenalan rezultat u Rejkjaviku - 34:34 (15:15) u prvom meču drugog kola EHF kupa, koji daje nadu timu Đorđa Ćirkovića da naredne subote pred krcatima tribinama Banjice i vatrenom podrškom Grobara mogu da obore favorizovani tim sa severa Evrope.

Dok je bilo svežine Uroša Kojadinovića, Mladen Šotića, Nemanje Peštića i Ivan Mićića, klub iz Humske je vodio. Domaćin u prvom poluvrememnu nijednom nije imao vođstvo. Prednost crno-belih bila je od jednog do dva gola. Fantastičan je bio Kojadinović koji je vukao tim, odličan je bio i golman Dimitrije Jelić.

U nastavku su pali mladi rukometaši Partizana u prvih 20 minuta nastavka, duža kluba domaćina bila je velika prednost. Brzo je Hafnarfjerdur stvorio četiri gola razlike, ali nije se srpski vicešampion predavao. Bekovima Kojadinoviću i Peštiću pridružio se golgeterski pivotmen Mićić.

Nije Partizan imao rešenje za raspoloženog Johanesa Andrasona. Dobar u drugom poluvremenu bio je i golman Danijel Frejr Andreson. Jelić je u nastavku nije uspeo da zaustavi udarce domaćina. Dva minuta pre kraja, Hafnerfjerdur je imao +3 – 34:31, ali fantastičan finiš Partizana. Golovima Peštića, Praštala i Kojadinovića, crno-beli su izbegli poraz. Herojski remi mlađarije iz Humske.

Blistao je reprezentativac Srbije Uroš Kojadinović koji je sjajnu formu s početka šampionata nastavio i u Evropi. Za njega domaćini nisu imali rešenja. Levoruki Subotičanin je postigao čak 13 golova. Sjajan je bio i novajlija iz dobojske Sloge Nemanja Peštić, strelac devet pogodaka. Ivan Mićić je pogodio šest puta, a kapiten Mladen Šotić pet. U strelce se upisao još samo mlado levo krilo Aleksandar Praštalo. Dimitrije Jelić je imao devet odbrana, većinom u prvih 30 minuta. Ivan Mihajlov je jednom zaustavio udarac rukometašima islandskog tima.

Kod domaćina, Johanes Berg Andrason je postigao devet golova, Jon Bjarni Olafson šest, Ejnar Bragi Adelestejnson pet, a Simon Guđonson četiri. Danijel Frejr Andreson je sakupio 14 odbrana.

Nekada jedan od najboljih rukometaša sveta, bivši as Kila, Vesprema, Barselone i Olborga, Aron Palmarson, nije imao svoj dan, samo tri gola na kontu.

Partizan već u sredu čeka meč u Kragujevcu protiv Radničkog u šestom kolu Superlige Srbije, a u subotu je revanš sa Islanđanina na Banjici. Za taj susret će Ćirković verovatno moći da računa na beka Nikolu Kovačevića, letošnjeg pojačanja iz Vojvodine.

Podsetimo, Dinamo je razočarao u Pančevu, poražen je od Volendama – 30:33, dok je Metaloplastika bez borbe u trećem kolu zbog suspenzije kiparskog šampiona Anortozis Famaguste.