Slavlje rukometaša Dinama (©Printscreen youtube.com)

Pančevci gaze u Evropi: Dinamo osvojio Bosfor, briljirao Sunajko

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.12.22. | 16:39

EHF kup: Tim iz Banata se plasirao u osminu finala evropskog takmičenja. Posle pobede u dvorani Strelište sa 30:28, tim Nenada Kraljevskog bio još ubedljiviji u Istanbulu protiv Bešiktaša - 31:27. Odlična partija raspucanog mađarskog reprezentativca

Dinamo je letos napravio jak tim, cilj je dupla kruna u Srbiji, svrgavanje s trona Vojvodine, devetostrukog uzastopnog šampiona. Tim Nenada Kraljevskog je lider domaćeg prvenstva, a uspeo je da pređe i treću prepreku u Evropi. Posle litvanske Dragunas Klaipede i italijanskog Konversana, žuto-crni su izbacili i turskog šampiona, Bešiktaš.

Posle prednosti od 30:28 u prvom meču, u revanšu na Bosforu, Pančevci su bili još ubedljiviji, slavili su protiv crno-belih Orlova sa 31:27.

Strepeo je srpski tim posle samo plus dva u prvih 60 minuta dvomeča, ali je Dinamo u revanšu odigrao najbolji meč sezone. Blistalo je u prvih 30 mnuta letošnje pojačanje iz Tatabanje, mađarski reprezentativac Stefan Sunajko. Čak sedam golova je postigao u prvom poluvremenu, dok je u finišu prvog dela igre odličan na golu bio Obrad Ivezić. Nekadašnji srpski reprezentativac je skinuo penal domaćinima, odbranio još nekoliko lopti, pa je prednost Dinama u 29. minutu bilo čak +8 – 18:10.

U nastavku, gosti iz Pančeva su lako sačuvali veliku prednost i stigli do 16 najboljih timova u trećerangiranom takmičenju na tlu Starog kontinenta.

Stefan Sunajko je bio najefikasniji igrač utakmice sa devet golova. Marko Perović je šest puta zatresao mrežu domaćina, Danilo Radović pet, a Milan Golubović četiri. Obrad Ivezić je imao pet odbrana, a Nemanja Marjanović, koji je branio poslednjih 15-ak minuta, četiri uspešne intervencije. Obojica čuvara mreže srpskog tima su odbranila po sedmerac.

Kod Bešiktaša najefikasniji je bio srpski internacionalac Nikola Arsenić sa sedam pogodaka, dok su četiri delo Haruna Hadžioglua i Jašara Simšara. Golman Enis Jatkin je imao pet odbrana.

Podsetimo, revanš Vojvodine i austrijskog Kremsa je odložen, a odluku je na EHF posle incidenata u prvom meču. Lale su u prvih 60 minuta slavile sa 29:27. Partizan u nedelju na Banjici juri -8 protiv slovenačkog Gorenja (20:28).