Dominik Tim (©Reuters)

AO: Tim i Zverev bez greške, debakl Kerberove

Vreme čitanja: 3min | pon. 08.02.21. | 08:26

Pobednica iz 2016. ispala u prvom kolu

Dvojica kandidata za osvajanje Australijan opena, Dominik Tim i Aleksander Zverev, bez mnogo problema su se plasirali u drugi krug prvog grend slema u sezoni.

Austrijanac Tim je sa laganih 3:0 preskočio prvu prepreku Mihaila Kukuškina – 7:6, 6:2, 6:3 za dva sata i 42 minuta igre. Kazahstanac je u prvom setu imao 6:5 i set loptu na svoj servis, nije je iskoristio i posle toga nije imao više prilika da zapreti trećem teniseru sveta.

Naredni rival Dominiku Timu, prošlogodišnjem finalisti Australijan opena, biće pobednik meča Kepfer – Delijen.

Malo više truda je bilo potrebno Aleksanderu Zverevu da bi prošao prvi izazov u Melburnu.

Nemac je u prvom kolu igrao protiv Markosa Đirona i slavio 3:1 u setovima – 6:7, 7:6, 6:3, 6:2. Amerikanac je dobio prvi set i drugi odveo do taj brejka, držao se do 4:5, međutim, Zverev je uspeo da uzme set, a onda i rutinski naredna dva.

Ne bi trebalo da Zverev ima većih poteškoća ni u sledećem krugu, jer će mu rival biti bolji iz duela Taro – Kresi.

Bosanski teniser Damir Džumhur doživeo je težak poraz u prvom kolu grend slema. Domaći teniser Džejms Dakvort ga je eliminisao u tri seta za manje od dva sata igre – 6:3, 6:2, 6:4.

Ukoliko Dušan Lajović prođe u drugu rundu, tamo će ga čekati Aleksandar Bublik. Kazahstanac je sa 3:1 pobedio Aljaža Bedenea i drugi put u karijeri je prošao u drugo kolo Australijan opena.

Najveće iznenađenje dana je, ipak, u konkurenciji dama. Šampionka grend slema u Melburnu iz 2016. godine Anđelika Kerber eliminisana je u prvom kolu.

Bolja od Nemice je bila Bernarda Pera, 64. teniserka sveta. Amerikanka je prvi set dobila sa nulom za 19 minuta igre, a ceo meč je trajao nešto malo više od sat vremena – 6:0, 6:4. Imaće Perova dobru šansu da prođe i u treću rundu, jer joj je sledeća protivnica Zarina Dijas iz Kazahstana, 81. teniserka sveta.

I sestre Vilijams idu dalje. Serena je do nogu potukla Loru Zigmund sa 6:1, 6:1 za manje od sat vremena i u drugom kolu će ukrstiti rekete sa našom Ninom Stojanović. Venus je sa 7:5, 6:2 pobedila Kirsten Flipkens, pa će u drugom kolu igrati protiv Sare Erani.