Filip Krajinović eliminisan sa Vimbldona

Vreme čitanja: 1min | uto. 29.06.21. | 21:54

Bolji od njega bio je Aleks Bolt - 3:0

Do sada su srpski predstavnici u muškoj konkurenciji bili nepogrešivi na Vimbldonu, ali, nažalost, došlo je vreme i za prvi poraz. Njega je pretrpeo Filip Krajinović u sudaru protiv Aleksa Bolta. Australijanac je slavio sa 3:0 (7:6, 6:4, 7:5).

Može se reći da je odlučujući momenat bio taj-brejk prvog seta. U njega se ušlo bez brejkova, a tamo je Bolt slavio sa 7:5 i tako poveo sa 1:0 u setovima. Posle toga je psihološka prednost otišla na njegovu stranu, dok Krajinović nije uspeo da se vrati u meč na pravi način.

U drugom setu je Krajinović u finišu izgubio konstantnost na servisu i to ga je koštalo dva uzastopna brejka protiv čega nije uspeo da se izbori.

Treći set je bio ujedno i najzanimljiviji, prštali su brejkovi na sve strane, Filip je poveo sa 2:0, ali ubrzo dozvolio protivniku da dođe do 5:3 i meč lopte. Spasio se Filip, stigao do 5:5, ali potom opet izgubio servis i ujedno i meč

Nedovoljno dobar servis ga je koštao eliminacije...