Foster, Parker i Braunhil (©Reuters)
Foster, Parker i Braunhil (©Reuters)

Barnli je preživeo Derbi, sledeća misija je "uhvatiti kanarinca"

Vreme čitanja: 3min | pet. 11.04.25. | 09:24

Nula na gostovanju Derbiju koštala je Barnli gubitka čelne pozicije u Čempionšipu, zato večeras ima popravni protiv Noriča (21.00)

Na Turf Moru se oseća groznica povratka u Premijer ligu. Posle tri uzastopne popede, Barnli je odigrao 0:0 u Derbiju i prepustio vrh Lidsu na gol razliku, ali biće žestoko u poslednjih pet kola, jer je trećeplasirani Šefild Junajted samo dva boda iza vodećeg dvojca sa 83 boda.

Izabranici Skota Parkera malo su i umorni, pre svega mentalno, jer nije lako držati tu seriju nepobedivosti. Ona je posle gostovanja na Prajd parku stigla do broja 28 - Barnli od 3. novembra i poraza na gostovanju Milvolu (1:0) ima niz od 17 pobeda i 11 remija u borbi za bodove.

Izabrane vesti

Protiv Noriča, koji je miran u sredini tabele sa 53 boda, biće apsolutni favoriti, ali prilike u Čempionšipu su takve da nikada nije lako opravdati ulogu favorita, posebno ako je tim desetkovan.

Moraće Skot Parker i dalje dosta da tumba i kombinuje, jer neće moći da računa čak na osmoricu igrača, u pitanju su Enok Ageji, Manuel Benson, Džordan Bejer, Lajl Foster, Bašir Hamfris, Aron Remzi, Džondžo Šelvi i Majk Tresor.

21.00: (1,53) Barnli (4,00) Norič (6,75)

Lajl Foster je na meču sa Derbijem povredio rame i to samo tri minuta po ulasku na teren sa klupe, ali još se ne zna koliko će pauzirati.
"Nije tako loše kao što smo pomislili u prvi mah. Nema dislokacije. Moraćemo da poslušamo i drugo mišljenje i vidimo da li ima nade da igra do kraja sezone ili ne. I dalje gajimo nadu", izjavio je menadžer Barnlija Skot Parker.
"Što se tiče zdravstvenog biltena, na istoj smo skoro poziciji kao sa Derbijem. Osim Fostera, niko drugi se nije žalio, spremni smo da dočekamo Norič", dodao je Paker.

Lako je moglo da se dogodi da serija bez poraza bude prekinuta u Derbiju, ali odbrana se još jednom pokazala kao jači deo tima.
"Bili smo izuzetni veći deo sezone. Mislim da je i ovaj bod iz Derbija od vitalnog značaja. Ostalo je još pet mečeva. Najvažnije je sada dovbiti Norič, to je još jedan izuzetan zadatak. Da li smo protiv Derbija mogli bolje da kontrolišemo meč? Nisam siguranm, jer ako lopta stalno ide u određene oblasti, morate to da branite. Niste blizu da date gol. Pokušavate da izbegnete da pravite kornere jer su dobri iz prekida. U tim momentima treba biti čvrst, mislim da smo u tome uspeli. To je jako pozitivna stvar", poručio je Parker.

Na drugoj strani, Norič igra veoma promenljivo. U poslednja dva meseca ima samo dve pobede, u prošlom kolu odigrali su bez golova protiv Sanderlenda.

Ova sezona je praktično bačena, moraće Norič u letnjoj pauzi da sredi redove i pripremi novi pokušaj povratka u Premijer ligu. Trener Johanes Hof Torup traži način kako da izbalansira igru tima i kaže da uveliko razmišlja o novoj sezoni.
"Nismo postigli gol, ali stvarali smo šanse. Kada smo igrali najbolje u sezoni, to smo obično rešavali. Borha bi početkom sezone takvu šansu verovatno iskoristio. Imali smo par situacija 'tri na dva' i 'četiri na tri', ali smo imali pogrešan završni pas, nismo dobro centrirali. Ipak, broj situacija u kojim smo se nalazili, posebno u prvom poluvremenu, ohrabruje, time sam više nego zadovoljan. Želim tako da igramo", jasan je danski stručnjak.

Ni on neće imati na raspolaganju najjači tim. Van stroja su Ben Krisen, Ante Crnac, Luis Dobin, Gabrijel Forsajt i Lusijen Mahovo, dok su pod upitnikom nastupi Kaluma Dojla, Onela Ernandeza i Mateja Juraseka.

ČEMPIONŠIP, 42. KOLO

Petak

21.00: (1,53) Barnli (4,00) Norič (6,75)

Subota

13.30: (1,23) Lids (6,00) Preston (14,00)

13.30: (5,70) Plimut (3,80) Šefild Junajted (1,63)

16.00: (2,30) Portsmut (3,15) Derbi (3,35)

16.00: (1,67) Šefild Venzdej (3,70) Oksford (5,50)

16.00: (1,85) Luton (3,50) Blekburn (4,40)

16.00: (1,75) Sanderlend (3,50) Svonsi (5,00)

16.00: (3,20) KPR (3,30) Bristol Siti (2,30)

16.00: (2.25) Kardif (3,30) Stouk (3,30)

16.00: (1,80) VBA (3,50) Votford (4,70)

16.00: (2,95) Milvol (3,25) Midlsbro (2,45)

Ponedeljak

21.00: (2,55) Hal (3,25) Koventri (2,85)

*** kvote su podložne promenama


tagovi

ČempionšipNoričSkot ParkerBarnliJohanes Hof Torup

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara