Mamadu Karamoko, Foto: Reuters

Debakl Novosađana: Da ne beše Simića, Voša bi brojala do deset (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 12.08.21. | 22:21

Austrijski klub rutinski overio plasman u plej-of Lige konferencije pobedom 6:1

Uprkos vrlo dobrom početku u vidu pogotka Kabića, Vojvodina je na gostovanju u Lincu ostavila vrlo skroman utisak, a inferiorna igra Novosađana uticala je da srpski predstavnik potpuno zasluženo pretrpi jedan od najtežih evropskih poraza (6:1).

Već nakon žreba koji je nemilosrdno ukrstio puteve Vojvodine sa LASK-om, najtežim mogućim rivalom, bilo je jasno da je pred Novosađanima veoma težak zadatak koji je nakon poraza na stadiou Karađorđe postao misija čije bi se ostvarenje moglo okarakterisati pravim čudom. Ipak, veru u iznenađenje na stadionu u Lincu posle samo 13. minuta igre probudio je Uroš Kabić pogotkom za vođstvo čete Slavoljuba Đorđevića. Talentovani vezni fudbaler iskoristio je nesmotrenost poslednje linije rivala, ušunjao se iza leđa štoperskog para i lošu reakciju iskoristio da hladnokrvnim udarcem postigne gol kojim je Vojvodina nadoknadila zaostatak iz Novog Sada.

Pogodak igrača rođenog 2004. godine, drugi u evropskim kvalifikacijama, potvrdio je da biser Lala predstavlja budućnos kluba i srpskog fudbala, istovremeno probudivši nadu da je stpostotna šansa u kjoj se našao Grgić već u prvom minutu bila samo plod uvodne inicijative rivala. Međutim, adrenalinska injekcija mladog Kabića bila je kratkog daha, te je ostatak susreta praktičnio predstavljao šuterski trening domaćina koji bi se završio sa dvocifrenim brojem lopti u mreži gostiju da nije među stativama bilo Nikole Simića.

Plod inicijative LASK-a predstavljao je izjednačujući gol Karamoka iz jedanaesterca u 34. minutu, a najstrožoj kazni prethodio je nesmotrani prekršaj Busnića upravo nad napadačem ausrijskog kluba. Francuski centarfor potvrdio je da ne ispušta poklone i u situaciji u 53. minutu lošu reakciju Kovačevića pretočio u novi pogodak. Potopljene lađe Novosađana razgoropađeni Austrijanci iskoristili su da isprobaju čitav napadački arsenal, pa je samo tri minuta kasnije kanonadu ekipe iz Linca nastavio Goiginger golom posle duplog pasa sa Flekerom, kaznivši tako vrlo lošu reakciju čitavog gostujućeg tima.

Ubedljiva prednost i rival u nokdaunu uticali su da LASK zaigra jopš rasterećenije i atraktivnije, te je Grlić posle minijature na levom boku, atraktivno proigrao Pocmana, a rezervista se udarcem iz prve upisao u strelce posle samo šest minuta provedenih na terenu. Potpuni debakl i jedan od najbolnijih poraza Vojvodine potpisali su Balić projektilom sa više od 20 metara u 80. minutu i pogaodak Šmita glavom šest minuta kasnije za šamar od kojeg će obraz Lala dugo brideti.

LASK - VOJVODINA 6:1, prva utakmica 1:0