Prva pobeda Angole: Kanga i Gabon sve dalje od Svetskog prvenstva

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.10.21. | 21:28

Domaćin stigao do prvih bodova (3:1) u kvalifikacijama za svetsku smotru

Nakon poraza od Libije (1:2) i remija sa Egiptom (1:1) Gabon je gostovanje Angoli dočekao praktično sa imperatiivom pobede, međutim vrlo dobro izdanje domaćina koji je stigao do prvih bodova u kvalifikacijama (3:1) snove Gelora Kange i njegovih saigrača iz reprezentacije svelo je na teoriju.

Fudbaleri Gabona su na gostovanje rivalu koji je vezao dva poraza stigli sa visokim ambicijama, međutim planove im je u 25 minutu pokvario Zini golom za vođstvo domaćina.

Pogodak talentovanog veznog fudbalera, prvi koji je Angola postigla u aktuelnim kvalifikacijama, trasirao je put u željenom smeru za domaćina, a u 56. minutu prednost je udvostručio Papel Ari.

Tračak nade gostima vratio je u 83. minutu Meje, ali je sreća Gabona trajala samo osam minuta, odnosno do gola Buatua za konačnih 3:1.

Ceo meč za Gabon odigrao je fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga, ali poput ostalih saigrača nije uspeo da pomrsi konce rivalu.

Gabon posle tri kola ima remi i dva poraza, dok je Angola pre ovog trijumfa izgubila dve utakmice.