Nikola Jokić (AFP)

Denveru nije pomogao ni Jokićev dabl-dabl za poluvreme, Orlando preokrenuo na samom kraju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 02.12.21. | 03:27

Slavlje Atlante bez Bogdana Bogdanovića u timu

Jeste Denver povređen, ali ne može ni Nikola Jokić sve sam. To se videlo na gostovanju Nagetsa Orlandu u meču koji je pripao Medžiku sa 108:103. Prvo poluvreme pripalo je gostima, ali je Orlando uspeo da se vrati i preokrene u samoj završnici utakmice.

U samoj završnici bilo je 103:103 na dva minuta pre kraja, a onda je Franc Vagner ubacio trojku iz koraka unazad i doveo domaćina u prednost. Potom je usledila greška Jokića, dok je Kol Entoni sa penala stavio tačku.

Jokić je već posle prve četvrtine bio blizu dabl-dabl učinka sa sedam datih poena, osam skokova i tri asistencije. Do kraja prvog poluvremena Nikola je već stigao do dvocifrenog učinka u poenima i skokovima uz pet asistencija. Dakle, bio je blizu tripl-dabla posle dve deonice.

Završio je utakmicu sa 18 poena, 15 skokova, sedam asistencija i pet izgubljenih lopti. Proveo je na parketu 36 minuta i šutirao 7/19 iz igre, od toga 0/5 za tri.

Prvo poluvreme apsolutno je pripalo Nagetsima koji su došli na meč sa dobrom energijom i ubacili 63 poena pre velike pauze, od toga 34 u drugoj četvrtini. Orlando jednostavno nije imao odgovor na takvu igru Denvera koji je otišao na 16 poena razlike pred nastavak.

Može tim Majkla Melouna da se pohvali i defanzivom jer je spustio Medžik na samo 15 poena u prvoj deonici, a u napadačkom smislu se pored Jokića istakao i Monte Moris, kao i Eron Gordon koji je odlično zakucao u jednoj akciji protiv svog bivšeg tima i nije propustio priliku da to i proslavi.

Sve što je Denver dobro uradio prosulo se u trećoj deonici. Orlando je izašao mnogo hrabrije na parket, napravio seriju 8-0, uspeo da defanzivno primiri goste i definitivno je u poslednju deonicu ušao sa realnim šansama za preokret.

Koji se i dogodio na kraju.

Najefikasniji u pobedi Orlanda bili su Entoni sa 24, Vendel sa 18 i Vagner sa 15 poena. Jokić je podršku imao u vidu Morisa (22 poena), Bartona (18 poena) i Gordona (17 poena).

A, igrala je i Atlanta koja na gostovanju Indijani nije mogla da računa na povređenog Bogdana Bogdanovića. To Hoksima nije smetalo da dođu do važnog trijumfa od 114:111.

Najefikasniji u pobedi Atlante bio je očekivano Trej Jang sa 33 data poena, 10 asistencija i osam skokova. Erter je dodao 19 poena, a Kolins 14 poena. Kod Indijane su najbolji bili Brogdon sa 27 poena i Domantas Sabonis sa 22 poena i 10 skokova.