Luka Dončić (©AFP)

Dončić isključen, Maveriksi ubedljivi, Pokuševski brojao do 13, a Vučević do 29 (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 10.05.21. | 06:41

Dalas pobedio Klivlend u Ohaju sa 124:97. Slovenac udario Sekstona ispod pojasa. Boban Marjanović postigao sedam poena za četiri i po minuta na parketu. Entoni Dejvis vodio Lejkerse do trijumfa protiv Finiksa sa 123:110

Dalas je sve bliži propuštanju prve runde plej-ofa. Maveriksi su u Klivlendu pobedili Kavse sa 124:97 i ostvarili četvrti uzastopni trijumf u najjačoj košaraškoj ligi na svetu. Meč je obeležio Slovenac Luka Dončić, ali ne po dobroj igri nego po isključenju. U jednom duelu sa najboljim igračem tima iz Ohaja Kolinom Sekstonom, nekadašnji as Reala je udario rivala ispod pojasa što su sudije okarakterisale kao agresivni udarac, pa je zvezda tima iz Teksasa isključena.

Do tog spornog momenta u trećoj četvrtini, Dončić je bio raspoložen, ubacio je 15 poena za 21 minuta na parketu. U tim trenucima Dalas je imao sigurno vođstvo od 11 poena razlike, pa je do kraja utakmice i bez pomoći Slovenca stigao do nove pobede.

Šansu je dobio i srpski centar Boban Marjanović. Za samo četiri i po minuta na parketu ubacio je sedam poena (3/4 u šutu), a sakupio je i dva skoka. U odsustvu Dončića, stvar je u svoje ruke preuzeo Tim Hardvej junior koji je sa 25 poena bio najefikasniji, dok je Džoš Ričardson postigao 20. Kod domaćina, Kolin Sekston je ubacio 24, a Mfiondu Kabengele 14.

Mladi srpski ruki Aleksej Pokuševski ubacio je 13 poena za Oklahomu koja je poražena u Kaliforniji od Sakramenta sa 126:98. Igrao je 26 minuta, a sakupio je dva skoka i imao pet asistencija. Pokuševski je bio starter za Tanderse. Iz igre je šutirao 5/11. Kingsi su imali čak osmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji sa po 18 poena bili su Moris Herkls i Terens Dejvis. Kod Oklahome Darijus Bizli je ubacio 18.

Los Anđeles Lejkersi su u derbiju večeri pobedili Finiks sa 123:110 i prekinuli niz od dva poraza. Šampion NBA lige je povećao šanse da bude bar peti na Zapadu i izbegne prvu rundu plej-ofa. Trenutno zaostaje pobedu za Portlandom. Jezerdžije su opet igrale bez pomoći povređenog Lebrona Džejmsa. Dirigentsku palicu preuzeo je Entoni Dejvis koji je meč završio sa 42 poena. Kod Sansa, Kameron Pejn je ubacio 24, a Dejvin Buker 21 poen. Finiks je ovim porazom izgubio bitku sa Jutom za lidersku poziciju na Zapadu.

Nju Orleans je zadržao šanse da se nađe u plej-ofu. Iako bez pomoći najboljeg igrača, prvog pika na draftu 2019. godine Zejona Viilijamsona, Pelikansi su pobedili Hornetse u Šarlotu sa 112:110. Erik Bledso je predvodio tim iz Luizijane do trijumfa sa 24 poena. Domaćinu nije pomogla ni fantastična partija Terija Rozijea koji je ubacio 43 poena. Odličan je bio Lamelo Bol sa 22 poena, ali to je bilo malo da se pobede gosti. Šarlota verovatno očekuje borba u prvoj rundi plej-ofa.

Utorak, 16.00: (1,25) Lokomotiva Kubanj (17,0) Himki (4,40)

Minesota je u nebitnom meču pobedila Orlando na Floridi sa 128:96, a po 27 poena u pobedničkom timu postigli su Rasel i Tauns. Oba ima odavno nemaju šanse da se nađu u plej-ofu. Čikago je slavio u Detroitu protiv Pistonsa sa 108:96 i zadržao šanse da se nađe u prvoj rundi plej-ofa. Kod Bulsa blistao je crnogorski centar Nikola Vučević koji je domaćinima ubacio 29 poen, a imao je i čak 16 skokova. Sjajan je bio i Zek Levin sa 30 poena. Kod tima iz grada Forda Kilijan Hejs je imao 21 poen.

Podsetimo, sedam timova je već obezbedilo plasman u plej-of, a to su Juta, Finiks, Los Anđeles Klipersi i Denver u Zapadnoj konfrenciji i Filadelfija, Milvoki i Bruklin na Istoku.