Majk Džejms (Foto: Shutterstock)

Džejms promašio pobedu, pa se iskupio u produžetku: Drugi trijumf Monaka, Anđušić na visini zadatka

Vreme čitanja: 2min | pet. 08.10.21. | 20:14

Kneževi su sastavili ozbiljan tim

Posle trijumfa nad Panatinaikosom, košarkaši Monaka su u drugom kolu Evrolige uspeli da upišu novi. U reprizi finala Evrokupa slavili su u Kazanju protiv Uniksa, a do pobede su došli tek u produžetku. Majk Džejms je u smiraj regularnog dela imao dve prilike da donese trijumf Kneževima, ali ih nije iskoristio. Ipak, četa Zvezdana Mitrovića se bolje snašla u dodatnih pet minuta - 88:80 (74:74).

Posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu, činilo se u finišu trećeg kvartala da domaćin uspostavlja kontrolu. Ipak, Monako se nije predao, uspeo je da stigne do preokreta u završnici četvrte deonice, a onda imao i dve idealne prilike da dođe do pobede. Džejms je pri rezultatu 74:73 u korist domaćina, na dve sekunde do kraja, stao na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je prvo, promašio drugo, potom uhvatio svoj promašaj, ali nije uspeo ni iz popravnog da stavi tačku. Otišlo se u produžetak, dvojkom je upravo bivši igrač CSKA dao krila Kneževima, koji su se posle trojke Parisa Lija i dva precizna penala Danila Anđušića odlepili i na kraju upisali pobedu.

Pobednički sastav je sa 16 poena predvodio Donta Hol (osam skokova), dok je Majk Džejms dodao 14 (sedam skokova). Dvocifren i Paris Li sa 12 poena, 11 je upisao Brok Motum, dok je reprezentativac Srbije Danilo Anđušić brojao do 10.

Kod Uniksa, koji je pretrpeo i drugi poraz (najpre od Zenita u prvom kolu), istakao se Mario Hezonja sa 17 poena i pet uhvaćenih lopti. Ispratili su ga Džon Braun sa 14 i njegov prezimenjak Lorenco sa 13 poena, dok su po 10 ubacili Andrej Voroncevič i Ajzea Kejnan.