Gudurić nedovoljan Feneru, Karšijaka brejkom poravnala na 1:1

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.05.21. | 16:30

Odlična partija Morgana, Birsena i Mbajea

Karšijaka je uspela da dođe do brejka u polufinalnoj seriji turskog šampionata i da poravna na 1:1 u seriji protiv Fenerbahčea.

Rejmar Morgan je ubacio 21 poen i tome dodao 10 skokova u trijumfu Karšijake od 80:71 i to u gostima. Podsećanja radi, serija se igra do tri pobede.

Tim iz Izmira vodio je većim delom susreta, a pokazao je i odličnu odbranu u poslednjoj četvrtini, spustili su tim Igora Kokoškova na samo 12 poena i tu je bio kraj.

Matedžan Birsan je ubacio 19 poena i tome dodao sedam skokova, dok je Amat Mbaje dao 17 za Karšijaku. Birsan je povezao pet poena i doveo svoj tim u prednost od 71:65 na tri minuta do kraja utakmice. A Mbaje doveo tim u nedostižnu prednost trojkom i tako je utakmica prelomljena na 28 sekundi do kraja.

Danilo Bartel je dao 15 za Fener, Jan Veseli je dodao 14 poena i pet skokova, a Marko Gudurić je odigrao solidnu partiju sa 12 poena.

Sada se serija seli u Izmir i Karšijaka će biti domaćin u naredne dve utakmice.