Kari Bratset Dale (©AFP)

Rukomet: Norvežanke rutinski s Korejom, svetske šampionke razbile Japan

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.07.21. | 11:00

Crnogorke dobile Angolu

Prvi dan ženskog rukometnog turnira u Tokiju prolazi u znaku favoritkinja. Rukometašice Norveške lako su savladale Južnu Koreju rezultatom 39:27 (18:10) i na najbolji mogući naćin počele da trasiraju put ka novom olimpijskom odličju.

Bronzane olimpijke iz Rija 2016. već na poluvremenu imale su osam golova prednosti i bilo je već tada jasno da će pobeda biti rutinska i ubedljiva. Najbolja u redovima Norvežanki bila je Kari Bratset Dale sa 11 pogodaka, dok je sedam dodala Veronika Kristijansen, s tim da je pobedi veliki doprinos dala i Silje Solberg na golu s obzirom da je upisala čak 18 odbrana. Na drugoj strani listu strelaca predvodila je Haein Sim sa pet golova, dok je Jura Jung imala pogodak manje.

Pobedu s pola snage odnele su i aktuelne svetske šampionke Holanđanke pošto su dobile domaćice Igara Japan rezultatom 32:21 (18:10). Baš kao i u susretu Norvežanki i Južne Koreje do poluvremena bilo je kristalno jasno da neće biti nikakvih problema da se ubeleži recka i krene po odličje. Lois Abing je postigla sedam golova, dok su po tri imale Freriks, Dulfer , Grot, Hušer i Van de Hejden. Među japanskim rukometašicama izdvojila se Šio Fuđi sa pet pogodaka.

Pobedu je zabeležila i Crna Gora pošto je bila bolja od Angole rezultatom 33:22 (13:12). Dobro su se držale rukometašice Angole u prvom delu kada je rezultat glasio 13:12, ali je onda usledio niz Cnrogorki posle kojeg više nije bilo dileme ko će da odnese pobedu.

Jovanka Radičević bila je apsolutno dominantna pošto je pogodila svih 12 šuteva ka golu! Po četiri puta u listu strelaca upisale su se Itana Grbić, Majda Mehmedović i Tatjana Brnović. Na drugoj strani Natalija Fonseka je ubeležila šest, sa Natalija Santos četiri gola.