Cicipas preokretom do osmine finala, tamo ga čeka Karenjo Busta

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.06.21. | 00:24

Izner stao posle prvog seta - 3:1

Izvukao se Stefanos Cicipas. Izgubio je prvi set protiv Amerikanca Džona Iznera, ali je na kraju izašao kao pobednik rezultatom 3:1 (5:7, 6:3, 7:6, 6:1).

Dobio je Izner prvi deo igre tako što je slao bombe iz servisa od preko 200 kilometara na čas. Uspevao je da se održi i spase brejk lopte na startu drugog seta, ali je potom Cicipas preuzeo konce igre u svoje ruke i do kraja uspeo prvo da izjednači, a onda i da potpuno preokrene.

Peti nosilac je tako stigao do plasmana u osminu finala Rolan Garosa gde će se sastati sa španskim teniserom, 12. nosiocem, Pablom Karenjom Bustom.

Izner je četvrti Amerikanac koji je doživeo poraz u petak posle Stiva Džonsona, Rejlija Opelke i Marko Đirona.

Podsećanja radi, Cicipas je prošle godine stigao do polufinala u Parizu, a videćemo koliko će daleko otići ove godine. Stigao je Grk sa velikim očekivanjima u glavni grad Francuske. Posebno posle dobrih igara na turnirima na šljaci koji su prethodili Rolan Garosu.