Foto: Reuters
Foto: Reuters

Đoković o receptu za uspeh: Menjam se, još nisam savladao gradivo

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.11.21. | 19:27

Najbolji teniser sveta posle novog uspeha otkrio dobitnu formulu

Novak Đoković je na mastersu u Parizu ispisao nove stranice istorije i postavio nove teniske rekorde. Uoči finala protiv Danila Medvedeva najbolji teniser sveta uspeo je da obezbedi mesto na vrhu ATP liste do kraja godine te će sedmi put 1. januar dočekati kao prvi reket sveta, a pobedom protiv Rusa (4:6, 6:3, 6:3) stigao je do 37. masters trofeja.

Srpski teniser je u francuskoj prestonici na najbolji način potvrdio da su neuspesi na Olimpijskim igrama i US Openu iza njega, a nakon osvajanja još jednog u nizu trofeja govorio je o osobinama zahvaljujući kojima je sposoban da pruža maksimum i vrhunske igre godinama.

Izabrane vesti

"Požrtvovanost i posvećenost su definitivno moje ključne osobine za uspeh, neophodne su. Da bi bio na vrhu ovako zahtevnog individualnog sporta, neophodno je preuzmeš odgovornost za svoje postupke, za životni stil. Sve zavisi od tebe, a sve je važno – od onoga kako i koliko treniraš, s kim se okružuješ, kako jedeš, kako i koliko spavaš. Sve utiče na završni proizvod, tačnije rezultat koji dobiješ na terenu. Imam svest o tome i to je došlo vremenom“, rekao je Đoković

Upravo ljude iz najbližeg okruženja Đoković je istakao kao jedan od najvažnijih faktora.

"Imao sam veoma dobro odrastanje u smislu ljudi koji su me okruživali, naravno uz podršku mojih roditelja. Kad pričamo o stručnjacima, imao sam Nikija Pilića i Jelenu Genčić, koji su velikani ove igre na svetskom nivou i veliki mentori i učitelji života i sporta. Tako da sam uz njih dosta učio i razvijao se u tenisera i osobu koja sam danas, ali to ne znači da sam savladao gradivo. Znam da ne znam! To je jedino što znam, takav mi je stav u životu".

Želja za konstantnim napretkom i razvitkom doprinela je Đokovićevim uspesima i kontinuitetu.

"Trudim se da budem otvorenog uma i da primenjujem neke novine, da uvrstim stvari i detalje, bilo da je to sa treningom, ishranom, mentalnim pristupom koji će za mali procenat možda da mi poboljša igru i stanje svesti, kao i emocija na terenu. Imam svoju formulu, ali opet sa druge strane znam da je promenljiva, jer ja sam čovek koji se menja, kao i svi drugi. Svi se menjamo, svake godine, svakog dana, tako da moramo da budemo otvoreni za prilagođavanje promenama i uvrštavanje nekih novih stvari u životu", kazao je prvi reket sveta.


tagovi

Novak Đoković

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara